SREČANJE STAREJŠIH - junij 2010

Odmevno srečanje starejših občanov naše župnije je bilo v nedeljo, 20. junija, v stari cerkvi, ko so lahko pri maši prejeli tudi zakrament bolniškega maziljenja in se je nadaljevalo s prijetnim druženjem v veroučni učilnici.V nedeljo, 20. junija 2010, je župnijska karitas spet povabila starejše, bolne in invalidne na srečanje, ki je bilo tokrat ob 4h popoldne v stari cerkvi. Kljub zelo neprijaznemu vremenu, je bila udeležba nadpovprečna, saj se je zbralo prek 40 povabljencev. Temu je gotovo pripomogla lažja dostopnost stare cerkve, gotovo pa tudi želja po druženju z Najsvetejšim in tudi med seboj.Dogajanja med sv. mašo (pozdrav, pridiga, prošnje, ljudsko petje, pesmi ge. Štebetove itd.) so bila prilagojena zbranemu občestvu, večina prisotnih pa je prejela tudi zakrament bolniškega maziljenja.Posebna pozornost je bila posvečena najstarejši udeleženki srečanja ge. Francki Zajec, ki bo - če Bog da - čez nekaj mesecev dočakala že100 let življenja.Po opravljenem bogoslužju so se udeleženci napotili v veroučno učilnico, kjer so ob gostoljubni pogostitvi ostali še precej časa v vedrem razpoloženju. Iskrene zahvale ob slovesu so potrdile, da smo našim preskušanim sestram in bratom v Kristusu pripravili duhovno res bogat popoldan. Štefan T.Tukaj si lahko ogledate, kako je potekalo srečanje.