KOLPA JE BILA NAŠA

Mlade iz župnije Ljubljana Zadobrova nas je €žprijateljica€œ reka Kolpa znova sprejela v svoj €žobjem€œ od nedelje, 15. avgusta, do sobote 21. avgusta 2010.

Zbralo se nas je 29 mladih: ministranti, člani otroškega zbora, mladinci in animatorji smo se naselili v župnijski stavbi v Podzemlju. Pester program nas je spremljal od jutra do resnično poznih večernih (celo jutranjih) ur. Molitev, sveta maša, petje, igre brez meja, nogomet, košarka, tekmovanja, kvizi, filmi, pravljice, svetopisemske križanke in podobno se je vrstilo drug za drugim. Poseben čar počitniškega tedna je bilo seveda kopanje v Kolpi od 10h do 16h, če temu sploh lahko rečemo kopanje. Kopanja v pravem pomenu besede skoraj ni bilo. Za nas je bil pomemben splav sredi reke iz katerega smo do €žonemoglosti€œ skakali v reko, metali iz njega v vodo lažje otroke, se €žtunkali€œ... Iznašli smo poseben skok v vodo imenovan MILE. (Vas ta izraz kaj spominja na župnikovo ime Milan?). Ko smo zapustili splav, smo bili že v mivki in igrali odbojko. Kadar sta nas utrujenost in vročina spravili v senco, smo se zavzeto s kartami igrali morilca, lažnivca...

Za dobro razpoloženje naših želodcev so izvrstno skrbele gospe: Zmaga, Tatjana in Majda. Gospa Majda je imela na skrbi tudi naše zdravje, disciplino župnik, za toplo, sončno vreme pa je skrbel gospod Bog. Animatorji so nam vsak dan sproti pripravili zanimive programe, da smo pošteno razgibavali smejalne mišice. Če bi naše bivanje ob Kolpi strnili v kratek stavek, bi napisali: Bilo je zelo lepo in prijetno.

Udeleženec počitniškega tedna ob Kolpi

Takole smo se imeli na Kolpi. (foto: več avtorjev)