ROŽNI VENEC, DELO NAŠIH ROK

V soboto, 6. novembra, so otroci, ki so hodili v oktobru k molitvi rožnega venca izdelovali velike rožne vence. Kroglice zanje so si prislužili z udeležbo pri molitvi.

Delo v delavnici so nekateri otroci opisali takole.

Bili smo mojstri v sobotni delavnici

Ne v službi, ampak v cerkvi smo si veroučenci iz Zadobrove v mesecu oktobru z molitvijo rožnega venca €žprislužili€œ kroglice za večji rožni venec.

V soboto, 6. novembra 2010, pa smo veroučno sobo spremenili v €ždelavnico€œ. Mojstrica gospa Tatjana je bila odlična učiteljica nam otrokom. Trinajst vajencev se je v delavnici spremenilo v izkušene delavce. Vsak zase si je naredil rožni venec, nekateri pa so jih naredili še za tiste prijatelje, ki niso mogli priti v €ždelavnico€œ.

V nedeljo bodo naši rožni venci v cerkvi razstavljeni in blagoslovljeni, potem pa jih bomo odnesli domov. Ti rožni venci so posebej dragoceni, saj niso kupljeni za denar, ampak €žprisluženi€œ z molitvijo.

Jakob T., Rok, Mojca, Martin T., Urh, Vid, Manca, Klara, Martin I., Jošt, Jakob Z., Žiga in Tristan

Takole smo izdelovali rožne vence.