LADJA NA SUHEM, MI V VODI...

V nedeljo, 12. septembra 2010, smo se po sveti maši animatorji oratorija in nekaj naših domačih, odpravili na izlet. Najprej smo se ustavili v Višnji gori, nato v Šentrupertu in zaključili v Šmarjeških toplicah.

V Višnji gori, kjer smo si ogledali velike naprave za oratorij, ki so bile simboli oratorija nekaj zadnjih let. Ko je bila tema na oratoriju o svetem Frančišku Ksaveriju, ki je v misijone potoval z ladjo, je na travniku v Višnji gori velika ladja. Ko so bila tema koliščarji, je narejeno nad vodo pravo kolišče. V spomin na temo o svetem Frančišku Asiškem, stoji majhna cerkev, Porciunkula.. Letos smo spremljali deklico MOMO, ki jo je vodila želva, zato je tu želva velikanka. Za noge ima štiri tobogane.

Naša druga postaja je bil Šentrupert. Že v avtobusu nam je g. župnik podal življenjsko zgodbo v Lojzetu Grozdetu, saj smo obiskali njegov grob. Ob grobu smo molili litanije, ki so sestavljene v čast njemu. Mladi smo se posebej priporočili mučencu Grozdetu.

Pot smo nadaljevali v Brežice, kjer smo v svoje želodce pospravili nekaj pic. Naša zadnja postaja so bile Čateške toplice, kjer smo se namočili, ter se veselili na različnih toboganih in igralih. Štiri ure v toplicah so hitro minile. Proti večeru smo se utrujeni, a zadovoljni odpeljali proti Zadobrovi.

Mija & Marika

Na sliki: Bazilika Marije Angelske(Poriunkula) v Assisiju