PREDAVANJE ZAKONCEV SITER

V soboto 9. oktobra 2010 sta nas, na povabilo domačega g. župnika, obiskala zakonca Siter. Gospa Vilma in njen mož Dani iz Leskovca pri Krškem sta poročena več kot 30 let. Sta starša štirih že odraslih otrok in imata tudi že nekaj vnukov. Spregovorila sta nam o svoji izkušnji zakona.

Ustanovila sta gibanje Družina in Življenje /DiŽ/. Z zakonci in z družinami sta se začela ukvarjati šele pred 10 leti, prej je ga. Vilma delala v ambulanti kot zdravnica, mož pa se je ukvarjal celo s politiko in je županoval v Krškem. Za zakonce organizirata vikend seminarje, spodbujata rast mreže novih zakonskih skupin, usposabljata animatorje za te nove skupine in še marsikaj. Predvsem pa iskreno pričujeta o daru, ki ga drug v drugem nenehno prejemata iz Božjih rok. Presunljiva zgodba neizmernega zaupanja v Božjo pomoč, ko jima je hudo zbolel eden od sinov, je izzvala marsikatero solzo v naših očeh tistih, ki smo ju poslušali poldrugo uro dolgo. K nam pa sta pripeljala še en par iz zakonske skupine iz župnije Fužine, kateri je tudi na kratko predstavil lastno izkušnjo sodelovanja v zakonski skupini po tem, ko ju je eden od sinov povabil v katehumenat, ker prej nista imela izkušnje katoliške vere.

Škoda le, da je bilo nas obiskovalcev, zakoncev iz naše župnije, na prijetnem večernem srečanju, tako silno malo. Žal.

Olga L.

Nekaj slikc s predavanja si lahko ogledate v fotogaleriji.