ADVENTNI VENČKI ZA NOVO CERKEV

Na pobudo ŽPS smo se letos, v soboto 20. oktobra, lotili izdelave adventnih venčkov župljani sami in tako z izkupičkom od prodanih venčkov primaknili nekaj sredstev za obnovo strehe na stari cerkvi.

... In učilnica se je spremenila v živahno delavnico. Na začeku kupi raznovrstnega zelenja, škatle sveč in različnih okraskov, orodja, obročkov, ki so čakali, da jih spretne roke oblečejo... ter preko 30 zavzetih, idej polnih župljanov vseh starosti, ki so vsemu skrbno priravljenemu materialu vdihnili življenje. Na koncu je nastalo preko 80 ličnih adventhih venčkov, ki nas bodo spremljali skozi adventni čas in pomagali pripavljati naša srca za prihod Novorojenega, dodali pa bomo še kakšno opeko na novo streho stare cerkve.

Če smo morda, še preden smo prišli v župnišče, potiho razmišljali o tem, koliko nas bo, kako nam bo šlo, koliko venčkov bo nastalo, kakšni bodo, se je začetna negotovost razblinila takoj, ko smo vstopili v učilnico. Pod rokami otrok, mladih in odraslih, ki so svoje znanje in izkušnje z veseljem delili z ukaželjnimi, so že nastajali lepo oblikovani zeleni venčki. G. župnik je povabil tudi znanko iz Šenčurja pri Kranju, ki je z nami podelila marsikatero malo skrivnost velikih izdelovalcev venčkov. Ozeleneli venčki so z okraševanjem vzcveteli in dobili piko na i vsak s štirimi svečkami. Prosta pot domišljiji, različni materiali, ideje in pristopi, nekaj umetniške žilice, pa sproščen klepet so ustvarjali ne le adventne venčke, pač pa tudi prijetno skupnost prijateljev, ki kar nismo mogli verjeti, kaj nastaja pod našmi rokami. Kaj ne govori nekje Sv. pismo o različnih darovih... in tokrat smo lahko to živo čutili. Skrbna priprava vsega materiala, podarjne sveče, ročne spretnosti in umetniške žilice, pa skrbna gospodinja, ki poskrbi za osvežitev, pa ... vse do božjega blagoslova, ki nas je spremljal to sobotno dopoldne.

Nov kamenček v mozaiku naše župnije, v prihodnosti kakšna opeka nove strehe na stari cerkvi in predvsem upanje, da bodo ti venčki pomagali greti jaslice naših src, naši družin za Prihajajočega.

Takole smo izdelovali adventne venčke.