MOLITVENI DAN ZA DUHOVNE POKLICE

V nedeljo, 21.novembra, smo verniki naše dekanije napolnili baziliko Marije Pomagaj na Brezjah pri molitvi za duhovne poklice.

Molitvena ura se je začela malo po 15 uri in se ob 16 h nadaljevala s skupno mašo, ki jo je vodil ravnatelj ljubljanskega bogoslovja dr. Franci Šuštar, ob somaševanju dekanijskih duhovnikov. pri maši sta sodelovala tudi nova stalna diakona iz župnije LJ-Polje, ki sta bila posvečena 7. novembra letos. Celotna molitvena ura in maša je bila prežeta s prošnjo Bogu za nove duhovne poklice, ki bi vzklili v naši dekaniji ali tudi drugje v slovenski cerkvi. Po koncu maše smo se romarji iz naše župnije, in iz župnij LJ-Polje in Žale odpeljali v župnijo Kranj-Zlato polje, kjer smo si v župnijski cerkvi ogledali pred kratkim dokončani mozaik p. Marka Rupnika. Domači župnik nam je razložil nekatere tehnične zanimivosti postavitve mozaika, še bolj zanimive pa so obrazložitve duhovne in teološke dimenzije mozaika. Več o tem lahko preberete na spletni strani župnije KR-Zlato polje - "Mozaik".

Nekaj slikc z romanja si lahko ogledate tukaj.