SREČANJE OSTARELIH - jesen 2010

V nedeljo, 21. novembra, so se pri maši zbrali naši ostareli in bolni. Po maši so se zbrali še na družabnem srečanju v veroučni učilnici, ki so ga pripravili sodelavci župnijske Karitas.

Lepo je bilo videti v klopeh sedeti naše župljane, ki sicer zaradi starosti in bolezni ne morejo hoditi redno k maši v cerkev. Sodelovali so pri maši, ki jo je zaradi bolniške odsotnosti domačega župnika daroval g kaplan Aleš Pečavar iz župnije LJ-Polje. Po pridigi so lahko tisti, ko so to želeli, prejeli zakrament bolniškega maziljenja. Pred koncem maše pa je nekaj svojih pesmi občuteno prebrala ga. Vera Štebe.

Po maši so se naši starejši župljani zbrali v veroučni učilnici, kjer so se ob dobrotah domačih gospodinj poveselili in poklepetali. Posebej so jih razveselili otroci, ki so jim zapeli pesmice. Srečanje se je nadaljevalo ob zvokih harmonike in kar prehitro so prišli domači, ki so jih odpeljali domov. Obljubili so si, da se ponovno srečajo na spomladanskem srečanju, morda pa tudi kaj prej.

LUČ

Na oknu luč prižgi, ko na svet se večer stemni, da vsak, kdor mimo gre, bo vedel, da za okni so ljudje, ki z lučjo znamenje so dali, da bi lahko jih v stiski poiskali.

Morda pa luč nam sporoči, da v osamljenosti kdo živi. Edina družba luč mu je v temi, v kateri čaka na ljudi, ki ga bodo obiskali, da bi mu, čeprav malo časa, žalost in osamljenost pregnali.

Zato, ljudje, prižgite luč v srce, ki se ljubezen reče ji čeprav med druge se deli, bolj znotraj sebe greje, več radosti, prijaznosti budi, samoto, žalost prepodi in med ljudmi podira meje.

Božična noč, je noč luči, zato poskrbi, da v tvojem srcu zažari! saj človek bitje je luči - ljubezni, ki povezuje ga z ljudmi.

Vera Štebe

Nekaj sličic s srečanja si lahko ogledate tukaj