TRIKRALJEVSKA AKCIJA 2011

V nedeljo, 2. januarja 2011, je v naši župniji potekala trikraljevska akcija. Koledniki - modri kralji, angeli in pastirji - so sodelovali že pri maši, kjer so z nami razdelili drobcene utrinke prve božične noči.

Po blagoslovu ob koncu maše so, kot pred dva tisoč leti modri z vzhoda, tri skupine naših kolednikov ponesle veselo vest o rojstvu Božjega Sina po celotni župniji. Obiskali so okrog 40 domov. Kot vsako leto, je tudi letos ta star običaj nadgrajen z dobrodelnostjo. Vsi zbrani darovi se posredujejo preko Misijonskega središča Slovenije slovenskim misijonarjem po svetu, predvsem Afriki. Letos je bilo zbranih 1150 Eur. To bodo kamenčki v mozaiku prizadevanja za boljše življenje otrok in mladih v slovenskih misijonih. Šole, vrtci, učilnice, zavetišča, razni vzgojno izobraževalni centri... so prva stopnička na poti iz revščine. Tako je tudi letos naša župnija odprla svoje srce. Najprej vsi, ki ste na svojih domovih sprejeli kolednike in jim poleg darov podarili tudi veselje in hvaležnost (da sladkih dobrot niti ne omenjamo). Svoj čas in pripravljenost pa je pokazalo tudi preko 20 otrok in mladih ter trije odrasli, ki so sodelovali pri trikraljevski akciji in bili znamenje drug drugemu, župljanom, slovenskim misijonarjem in tistim, ki so jim darovi namenjeni. Znamenje, da odprto srce tudi danes prebuja veselje, dobroto in upanje. Bog povrni vsem, ki ste tako z darovi, kot s sodelovanjem pripomogli, da smo lahko Nosili bremena drug drugega.

MI

Nekaj slikc s koledovanja v naši župniji si lahko ogledate tukaj.