DAN ODPRTIH VRAT ŠKOFIJSKE KARITAS

V okviru Tedna Karitas ja naša župnijska Karitas organizirala v petek, 26. novembra, tim. dan odprtih vrat. Osrednji dogodek je bil obisk predstavnikov Škofijske Karitas Ljubljana.

Predstavniki škofijske Karitas so nam pod vodstvom svojega direktorja in trnovskega župnika g. Toneta Kompareta predstavili nekaj zanimivih programov iz svoje razvejane dejavnosti. Presenetljivo je, česa vsega se lotijo mladi iz Stranj v raznolikih oblikah dobrodelnosti. Presunljiva je bila izpoved slepe gospe, ko je pripovedovala o svojih doživljajih na vsakoletnih taborih za slepe in slabovidne; osupljivi so podatki g. Medena iz Štepanje vasi, ko nam je pripovedoval kaj vse storijo za tedensko oskrbo brezdomcev v njihovi župnijski Karitas in kako skrbijo za nego pacientov v brezplačni ambulanti, ki je namenjena osebam brez urejenega zavarovanja. V slednji naštejejo letno tudi do 10.000 obiskov! Gospa, ki se ukvarja z izobraževanjem nam je nanizala več možnosti, s pomočjo katerih si lahko sodelavci Karitas izpopolnijo znanje. Živahen razgovor med in po predstavitvi je nakazal več možnosti dobrodelnega delovanja, ki bi se ga lahko lotili tudi pri nas.

Štefan Trajbarič

Nekaj utrinkov z Dneva odprtih vrat Karitas.