STATISTIKA za leto 2011

Ob novem letu se verniki ozremo nazaj, kako je v verskem oziru potekalo v župnijski skupnosti leto, ki se je izteklo... Nekaj nam povedo podatki o podelitvi zakramentov in drugih verskih dejavnostih.

Vendar to so zgolj številke. Samo Bog vidi kakšna vera je spremljala te dejavnosti, koliko je bilo ob tem pobožnosti, ljubezni do Boga v srcu posameznika, ki je prejel zakrament ali bil soudeležen pri določeni verski dejavnosti. Sami podatki nam povedo naslednje:

Naša župnija je imela 1.1.2007 po popisu prebivalstva 3193 prebivalcev. Takrat je bilo v župniji 1614 moških in 1579 žensk. Povprečna starost ljudi v župniji je bila 42 let. Po približni oceni je v župniji 2400 katoličanov.

KRSTI V letu 2011 je bilo v naši župniji krščenih 6 otrok. Od tega en deček in pet deklic. Iz cerkvenega zakona so bili krščeni 3, iz civilnega zakona 1, dva pa iz zunaj zakonske skupnosti. Vsi so bili krščeni v prvem letu po rojstvu.

PRVOBOHAJANCI 22. maja 2011 je prvič prejelo sveto obhajilo 11 otrok iz tretjega razreda.

POROKE V naši župniji sta bili lani dve cerkveni poroki. Tudi oklica sta bila samo dva, kar pomeni, da se tudi nihče drugi iz naše župnije ni poročil cerkveno kje drugje.

OBHAJILA V letu 2011 je bilo v naši župniji podeljenih 17.965 svetih obhajil.

BIRMANCI V letu 2011 v naši župniji ni bilo svete birme.

CERKVENI POGREBI Lani je bilo iz naše župnije cerkveno pokopanih 22 ljudi. Od tega 11 moških in 11 žensk. Previdenih (torej, da so prejeli zakrament svete spovedi, obhajila in bolniško maziljenje) je bilo 6 oseb. Samo bolniško maziljenje je prejel eden. Kar 15 pa jih je po lastni krivdi ali krivdi domačih umrlo neprevidenih, torej v bolezni ali starosti niso prejeli zakramentov, čeprav je bila večina dolgo časa bolna. Najmlajši, ki je bil cerkveno pokopan je bil moški star 66 let. Najstarejša, ki je bila cerkveno pokopana je bila ženska stara 101. leto. Povprečna starost teh, ki so bili lani cerkveno pokopani je bila 81 let in en mesec. Za posledicami raka je umrlo sedem ljudi, zaradi starostne onemoglosti pet ljudi, ostali pa so umrli za posledicami drugih bolezni. V Polju je bilo pokopanih 13 naših župljanov, Na Žalah 6, na Viču eden, v Dravljah eden in pri Svetem Jakobu ob Savi eden. Na domu je umrlo 9 ljudi, v bolnišnici 11 ter v domu starejših občanov dve osebi. Upepeljenih je bilo 19 umrlih, trije pa so bili pokopani v krsti. Pri dveh župnijskih srečanjih za bolnike in starejše ter ob drugih priložnosti je prejelo zakrament bolniškega maziljenja 59 ljudi.

VEROUČENCI V veroučen letu 2011/2012 obiskuje v naši župniji 111 veroučencev.

NEDELJNIKI Povprečno prihaja ob nedeljah v naši župniji k sveti maši 285 ljudi.

VERSKI TISK Od verskega tiska smo lani prejemali: 41 Družin, 37 Ognjišč, 5 izvodov Misijonski obzorij, 6 kompletov Mohorjevih knjig in 3 izvode revije Mavrica. Ni pa znano, koliko družin ima verske časopise naročene in jih prejema po pošti.

KAJ JE BILO STORJENO NA GOSPODARSKEM PODROČJU: - povsem na novo je bila urejena kurilnica za centralno ogrevanje župnijske stavbe: peč, bojler, ter vse aparature v kurilnici, - iz bivše drvarnice je bila urejena soba za vaze, čistila, metle in druge pripomočke za krašenje in čiščenje cerkve, - v prostoru, kjer je bilo zaklonišče, je urejena mladinska soba, - urejena je bila kompletna nova streha na stari cerkvi: železobetoska vezava z vencem in simsem, povsem novo ostrešje, kritina (opeka in baker) ter žlebovi, - kupljeno je bilo kurilno olje za letošnjo zimo, - urejenih, popravljenih ali obnovljenih je bilo še vrsto drugih manjših stvari.

Vsem, ki ste veliko dela opravili prostovoljno, brez plačila, res velika zahvala.