OZNANILA - NEDELJA SVETE TROJICE - 03. 06. 2012

7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: ++ JERMANOVE in +Jernej BIRK

Ponedeljek, 4.6.2012 - Peter Veronski, mučenec
19.00: + Marija TRAJBARIČ, obl.

Torek, 5.6.2012 - Igor, knez
19.00: + Ciril KURENT

Sreda, 6.6. 2012 - Norbert,škof
19.00:  NI MAŠE

Četrtek, 7.6.2012 - SVETO REŠNJE TELO IN KRI
9.00: za žive in pokojne župljane
19.00: ++ Marija in Alojz SNOJ

Petek, 8.6.2012 - Viljem, škof
19.00 + Jože PONIKVAR

Sobota, 9.6.2012 - Primož in Felicijan, mučenca
19.00  + Martin ŠINKO, 5.obl.

Nedelja,  10.6.2012 - 10. nedelja med letom
7.00: ++ POZNETOVE  .......procesija v čast SRT
9.00: za žive in pokojne župljane

V novi številki Družine je objavljen med ostalim tudi članek o naši župniji.

Veliko zanimivega branja je v novi številki Ognjišča.

Nova številka Tomaževega lista pa vsebuje obvestila o tem kaj se bo dogajalo v mesecu juniju v naši župniji.

V tednu, ki je pred nami bodo imeli veroučenci verouk po urniku samo v ponedeljek in v torek.

Od jutri naprej bodo delavniške maše do nadaljnjega v stari cerkvi. V četrtek, ko bo praznik pa bosta sveti maši v novi cerkvi.

V ponedeljek bo ob 19.45 srečanje za člane Župnijske karitas.

V torek bo ob 20h srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

V sredo izjemoma ne bo svete maše.

V četrtek bo zapovedan praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Ker je to zapovedan praznik smo ta dan dolžni biti pri sveti maši. Na praznik bosta sveti maši: ob 9h in 19h.

Za veroučence iz vseh razredov je v četrtek verouk v tej obliki, da pridejo ob 19h k sveti maši. Pri tej sveti maši bodo nekateri razredi dobili veroučna spričevala. Starši opozorite otroke, da pridejo v četrtek skupaj z vami k sveti maši.

V petek bomo po sveti maši molili pred Najsvetejšim za vse veroučence, mladince in njihove starše.

V soboto bo ob 17.30 srečanje za vse ministrante.

V nedeljo bo zunanja slovesnost ob prazniku Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Ob 7h bo sveta maša, takoj po sveti maši pa procesija v čast Svetemu Rešnjemu Telesu po običajni poti. Vse, ki ste prejšnja leta pripravili oltarje, nosili nebo, bandero, svetilke, glasno molili v procesiji, zvonili in podobno, radi to storite tudi tokrat. Posebno radi sodelujte pri procesiji pevci in ministranti. Zelo slabo se izkaže kdor med procesijo klepeta. To je čas čaščenja Svetega Rešnjega Telesa in prošnje za blagoslov; prošnja, da bi bili obvarovani naravnih nesreč; prošnja za primerno letino in prošnja za službo. Prav vse lepo vabimo k jutranji maši in procesiji ter zavzeti molitvi. O procesiji si preberite v Tomaževem listu.

V nedeljo, 10. junija posebej vabimo k sveti maši ob 9h vsa dekleta in vse fante iz  sedanjega devetega razreda in njihove starše. S to sveto mašo se bomo Bogu zahvalili za devet let osnove šole, za vsa veroučna leta, za vse prejete milosti in za vse prejete zakramente. Takrat bo deveti razred dobil tudi veroučna spričevala. Poleg svete maše bo prihodnjo nedeljo, 10. junija, ob 13h še posebno srečanje pri župnišču za veroučence iz devetega razreda, njihove starše, domače in botre. Omenjeni si rezervirajte prihodnjo nedeljo za udeležbo pri sveti maši ob 9h in za popoldansko srečanje.

V nedeljo bodo pri sveti maši ob 9h sodelovali z uvodi in petjem mladi iz misijonske skupine PRIDI. Predstavili nam bodo zanimivo delo te skupine za misijone. Več si preberite v novi številki Tomaževega lista. Mladi  iz cele Slovenije povezani v to skupino, si prizadevajo pomagati misijonom tudi v tej obliki, da zbirajo denar za pomoč misijonom. Veseli bodo vsakega prostovoljnega prispevka, ki ga bo kdo prihodnjo nedeljo namenil za misijone. Predstavili bodo tudi projekt, ki ga pripravljajo o misijonarki blaženi Materi Tereziji.

V nedeljo bo odprta župnijska knjižnica.

Sveti zakon želita skleniti Rok in Vanja. Njuni podatki so napisani na oglasni deski.

Prav vsem se za darove pri mesečnem darovanju prejšnjo nedeljo zahvaljujemo. Pri obeh mašah ste darovali 943 evrov. Odslej imamo za streho  še  2.000 evrov dolgov. Poleg tega pa moramo oddati še mesečne obveze na škofijo, ker jih  za letos nismo oddali še nič. Hvala vsakemu dobrotniku.

Na nedeljo, 17. junija, bo za našo dekanijo na Brezjah molitveno srečanje za duhovne poklice. Iz naše župnije bo peljal poseben avtobus. Odhod bo ob 13h. Najprej se bomo ustavili v samostanu šolskih sester v Repnjah, kjer bomo prisluhnili pričevanju treh sester kako so se odločile za duhovni poklic. Ob 15h bo na Brezjah ura molitve, ob 16h pa sveta maša s somaševanjem dekanijskih duhovnikov. Cena za vožnjo s posebnim avtobusom je 8€. Prijave že sprejemamo. O tem romanju si preberite v Tomaževem listu.

-------------------------------

Kot ste opazili, je spletna stran župnije prenovljena in ima tudi nov spletni naslov.
Stara spletna stran ni več dosegljiva, zato vas strežnik avtomatsko preusmeri na novi naslov.
Postopoma bomo dodali še nekatere vsebine, ki bodo zanimive in koristne.

Urednik spletnih strani
Matjaž Maležič