12. NEDELJA MED LETOM - ROJSTVO JANEZA KRSTNIKA

7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: za blagoslov v zakonu
16.00: +Zofija AVŠIČ

Danes lahko dobite novomašno številko Družine. Teh izvodov je več kot običajno, da si jo lahko kupite tudi drugi, ki morda niste redni bralci Družine.

V ponedeljek bo civilni praznik, dan državnosti. Po zgledu in priporočilu  blaženega Slomška, za svojo domovino  pomnožimo svoje molitve.

V ponedeljek bo sveta maša izjemoma ob 20h in sicer kot pogrebna sveta maša za pokojno Joži Levičnik. Bodite pozorni in opozorite na to tudi druge.

V petek bo praznik apostolov Petra in Pavla. Sveti maši bosta ob 9h in ob 19h.

Na praznik apostolov Petra in Pavla bodo ob 9h v ljubljanski stolnici prejeli mašniško posvečenje naslednji diakoni iz ljubljanske nadškofije.
MATEVŽ MEHLE iz župnije Mengeš. Ta je letos edini škofijski novomašnik v ljubljanski nadškofiji.
frančiškan: JAN CVETEK iz župnije Bohinjska Bistrica
salezijanec: GAŠPER OTRIN  iz župnije Domžale
lazarist: BORUT POHAR iz župnije Selca nad Škofjo Loko
minorit: ANDREJ SOTLER iz župnije Radovljica.
Za novomašnike in nove duhovne poklice v teh dneh več molimo.

V nedeljo bo ob 16h župnijsko srečanje bolnikov in starejših župljanov. Domači, sosedje, znanci in prijatelji, omogočite v nedeljo vsem bolnikom, invalidom in starejšim, ki še lahko prenesejo ta napor, da bi se z vašo pomočjo lahko udeležili tega srečanja, ki bo v stari cerkvi.
Od 15h naprej bo priložnost za sveto spoved. Ob 16h bo sveta maša. Med sveto mašo bodo bolniki in starejši, ki so že dopolnili 70 ali več let, lahko prejeli zakrament bolniškega maziljenja. Ponovno ga lahko prejme, komur se je po zadnjem prejemu zakramenta bolniškega maziljenja zdravstveno stanje poslabšalo. Po sveti maši vse udeležence tega srečanja vabimo še na prijateljsko  srečanje v veroučno sobo. Gospodinje prosimo, če lahko za to priložnost pripravijo nekaj peciva in ga prinesejo v župnišče.
Vsi se potrudimo, da bo lahko res čim večje število bolnikov in starejših prišlo na to, posebej zanje namenjeno srečanje.

Ko se izteka pastoralno leto, naj bo prav vsakemu župnijskemu sodelavcu izrečena iskrena zahvala  za sodelovanje, za vloženi trud, za čas, ki ga je vsak porabil za skupno dobro, za vso dobro voljo, skratka za vsako opravljeno delo ali poslanstvo. Zahvala obema katehistinjama, izrednim delivcem svetega obhajila, vsem članom župnijskega pastoralnega sveta, vsem članom Župnijske Karitas, članom gospodarskega sveta, vsem organistinjam in zborovodjem, vsem  članom  štirih pevskih zborov, zahvala vsem instrumentalistom, ki ste sodelovali  kdaj med letom pri bogoslužju, zahvala vsem ministrantom, vsem zvonarjem in pritrkovalcem, uredniku spletnih strani, zahvala vsem bogoslužnim bralcem, vsem članom treh zakonskih občestev, mladim, ki so sodelovali na različne načine in oblikovali različne stvari, zahvala vsem animatorjem. Posebna zahvala pa posebej vsem, ki ste prihajali čistiti cerkev in okolico, gospem, ki ste krasile cerkev ter ostalim, ki ste opravili kakršno koli fizično delo ali duhovno poslanstvo. Zahvala vsem, ki ste ali so sodelovali pri različnih župnijskih dogodkih: pri župnijskem dnevu, pri križevem potu prikazanem v živo, pri oblikovanju materinskega dneva, miklavževanja in podobno.
Hvala vsem, ki ste molili za župnijo, ali pa za skupne namene ali za posamezne župljane.

Zahvala vsem, ki ste darovali denar za župnijske potrebe. Prejšnjo nedeljo ste pri  obeh mašah pri ofru darovali 847 evrov. Trenutno nam manjka še 735 evrov, da bo vrnjen ves dolg za streho in poravnane obveze, ki jih imamo do škofije. Zahvala vsem dobrotnikom, za vsak dar, ki ga kdo nameni za župnijske potrebe.  Bog vam vsem povrni.