13. NEDELJA MED LETOM

Torek, 3.7.2012 - TOMAŽ, apostol
19.00: ++ LEBARJEVI

Sreda, 4.7. 2012 - Elizabeta, kraljica
19.00: +Ivan in Marija DOVČ, obl.

Četrtek, 5.7.6.2012 - CIRIL IN METOD, slovanska apostola
19.00: +Irena in Karel GOLOB, obl.

Petek, 6.7.2012 - PRVI  PETEK - Marija Goretti, mučenka
19.00: +Joži LEVIČNIK, 7.dan

Sobota, 7.7.2012 - prva sobota
19.00: +Ana SNOJ

Nedelja,  8.7.2012 - 14. NEDELJA MED LETOM
7.00: +Zofija AVŠIČ, naročile prijateljice
9.00: + Vinko SKUBIC, 7. dan
sv. maša za žive in pokojne župljane bo drugje

Nekaj izvodov novomašne številke Družine, je še na voljo. Ker je novomašna številka dvojna, danes ni nove Družine. Še vedno je na voljo zadnja številka Ognjišča, ki vsebuje primerno branje za počitniški in dopustniški čas.
Danes lahko dobite novo številko Tomaževega lista.

V torek bo god svetega Tomaža apostola, zavetnika naše župnije. Ta dan radi pridite k sveti maši.

V četrtek bo god slovanskih apostolov svetega Cirila in Metoda, ki sta sozavetnika Evrope.

Petek bo prvi v mesecu, posvečen Srcu Jezusovemu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo  od bolnikov in starejših  želel na novo prejemati sveto obhajilo na prve petke na domu.
Pred prvim petkom bi se potrudili za prejem zakramenta svete spovedi. Na sam prvi petek počastimo Jezusa s svojo udeležbo pri sveti maši in zadoščevanjem Njegovemu Srcu.

V nedeljo bo za našo župnijo velik praznik, ko bo slovesnost ob godu župnijskega zavetnika, apostola Tomaža. Lepa priprava na ta dan bo, če se bo vsak potrudil in prišel k sveti maši v torek, na sam god svetega Tomaža, v četrtek, na god slovanskih apostolov Cirila in Metoda, ter na prvi petek. V duhovno pripravo vključimo tudi prejem zakramenta svete spovedi. V nedeljo, ko bomo obhajali glavni župnijski praznik se vsi potrudimo za lepo duhovno obhajanje praznika v cerkvi pri sveti maši, pa tudi za lepo družinsko praznovanje doma.

Hvala vsem dobrotnikom, da smo lahko vrnili ves dolg in poravnali obveze, ki jih imamo do škofije. Župnija trenutno nima več dolgov. Hvala vsakemu, ki je prispeval k temu svoj delež.

Z gospodarskim svetom smo se dogovorili, da bi pred župnijskim praznikom, ki ga bomo odhajali v nedeljo, pobelili novo cerkev, saj so stene  zlasti okrog radiatorjev že močno zakajene. Da bi bil strošek resnično minimalen, prosimo jutri od 14h naprej za pomoč v tej obliki, da bi pomagali oblepiti s zaščitnim trakom okrog oken, ob parketu, ob vratih, spovednici in drugod kjer je potrebno, da bo poškodb in čiščenja čim manj. Na pomoč lahko pridete moški, žene in mladinci.
Predlog, da bi pobelili cerkev je bil dan s strani več župljanov že pred sveto birmo, vendar to delo takrat ni bilo opravljeno.
Kdor torej more, je jutri od 14h naprej povabljen, da pride na pomoč.

Danes popoldne ob 16h bo župnijsko srečanje bolnikov, invalidov in starejših župljanov. Srečanje bo v stari cerkvi. Od 15h naprej bo priložnost za sveto spoved. Med sveto mašo bodo bolniki lahko prejeli zakrament bolniškega maziljenja, kakor tudi drugi, ki so že stari približno 70 ali več let. Povabite bolnike in starejše, da bi se udeležili tega srečanja in jim omogočite udeležbo s prevozom ali spremstvom. Po sveti maši bo za vse še prijateljsko srečanje v veroučni sobi.