14. NEDELJA MED LETOM

Nedelja,  8.7.2012 - 14. NEDELJA MED LETOM
7.00: +Zofija AVŠIČ, naročile prijateljice
9.00: + Vinko SKUBIC, 7. dan
 sv. maša za žive in pokojne župljane bo drugje

Ponedeljek, 9.7.2012 - Veronika, opatinja
19.00: +Edo ZAJC, obl. In ++starši DOLNIČAR

Torek, 10.7.2012 - Amalija, redovnica
19.00: + NI MAŠE

Sreda, 11.7. 2012 - Benedikt, opat
19.00: +Ana INTIHAR, 7. dan

Četrtek, 12.7.6.2012 - Mohor in Fortunat, mučenca
19.00: NI MAŠE

Petek, 13.7.2012 - Henrik, cesar
19.00: +Ivan AVŠIČ, obl.

Sobota, 14.7.2012 - Bogdan, škof
19.00: +NI MAŠE

Nedelja,  15.7.2012 - 15. NEDELJA MED LETOM
7.00: +Franc ZAVRL in ++BRADEŠKOVI
9.00: za žive in pokojne župljane

Naročnike čaka nova številka Družine. Radi si jo kupite v prosti prodaji tudi nenaročniki.

V tednu, ki je pred nami bodo na delavnike svete maše samo v ponedeljek, v sredo in v petek. Ostale dneve ne bo maše. Kdaj so maše lahko vedno preberete zunaj na oglasni deski ali na naši spletni strani.

Vsem, ki ste prišli prejšnji teden na pomoč bodisi za zaščito površin, ob beljenju ali za čiščenje nove cerkve, velika zahvala. Ni vas bilo veliko, ste pa bili tisti, ki ste prišli zelo zavzeti. Ker ste vsi delali prostovoljno, brez plačila, je bil strošek beljenja cerkve res minimalen. Naj se tudi ta vaša dobra dela shranijo v večnosti. Bog naj vsakemu bogato povrne.

Jutri, v ponedeljek, bi začeli s pripravljalnimi deli znotraj  v stari cerkvi, da bi lahko potem cerkev postopoma obnavljali. Spodnji del sten je močno načet od vlage. Če hočemo obnoviti karkoli znotraj v cerkvi, je potrebno najprej rešiti vprašanje vlage. Zato bi najprej odstranili omet do višine kolikor  je stena vlažna. Potem se bo preko poletja, jeseni zime in pomladi zid brez ometa sušil.

Da bi lahko začeli z odstranjevanjem ometa, je najprej potrebno dobro zaščititi oltarje in drugo opremo. Zato prosimo može, fante, pa tudi žene in dekleta, če bi lahko prišli jutri na pomoč, da bi prekrili oltarje, odstranili stole, leseni pod, preproge  in drugo, da ne bi prišlo do poškodb. Vsi, ki bi lahko prišli jutri na pomoč, bi po sveti maši nekoliko počakali zunaj pred cerkvijo, da se bomo dogovorili, ob kateri uri bi začeli z delom. Za zaščito oltarjev bi morali biti vsaj trije ali štirje ljudje hkrati. Če koga ni sedaj pri maši, lahko jutri vseeno pride na pomoč. Lahko se po telefonu pozanima, kdaj  se bo pričelo z delom.

Ker se bodo začela dela v stari cerkvi, bodo od jutri naprej  tudi delavniške maše zopet v novi cerkvi.

Prihodnjo nedeljo bo pri obeh mašah mesečno darovanje.

Od 5. avgusta popoldne, do 11. avgusta popoldne, bo počitniški teden v Podzemlju ob Kolpi za člane otroškega in mladinskega zbora, za ministrante, animatorje, mlade, ki so že končali osnovno šolo in za dekleta ter fante, ki so letos končali deveti razred. Vsi navedeni, ki se bodo udeležili tega počitniškega tedna, lahko po sveti maši dobijo v zakristiji prijavnico, katero doma izpolnijo in jo prinesejo v nabiralnik ob vhodu v župnišče.

Po sveti maši lahko danes obiščete župnijsko knjižnico.