16. NEDELJA MED LETOM

Torek, 24.7.2012 - Krištof, mučenec
19.00: + Ivanka in Alojz ŠIRCELJ

Sreda, 25.7. 2012 - Jakob Starejši, apostol
19.00: + Tončka in Franc GNIDOVEC, obl.

Četrtek, 26.7.6.2012 - Joahim in Ana, Marijina starša
19.00: + Joži LEVIČNIK, 30.dan

Petek, 27.7.2012 - Gorazd in Kliment, učenca Cirila in Metoda
19.00: + Milan in Marjeta KAVČIČ

Sobota, 28.7.2012 - Viktor, papež
19.00: ++ Jože in Roman ZEMLJAK

Nedelja,  29.7.2012 - 17. NEDELJA MED LETOM
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: + Anton PODOBNIK, obl.

Nova številka Družine čaka redne in občasne bralce.

Do vključno prihodnje nedelje, bo zadaj v cerkvi poseben nabiralnik v katerega lahko daste svoj dar za MIVO, to je dar za pomoč pri nakupu avtomobilov našim misijonarjem. Vsak voznik se sam odloči koliko bi lahko daroval v ta namen za vsak srečno prevožen kilometer. Tudi drugi, ki niste vozniki po svojih močeh tudi v tej obliki radi pomagajte misijonom.

Osnovnošolci ali starši otrok, ki obiskujejo osnovno šolo, lahko na mizici pred vhodom v cerkev ali pri verskem tisku vzamete prijavnico s potrebnimi pojasnili za letošnji oratorij, ki bo od 27. do 31. avgusta.

Ministranti, člani otroškega in mladinskega zbora, animatorji, srednješolci in študentje, ki so obiskovali mladinska srečanja ter fantje in dekleta, ki so letos končali deveti razred, bodo imeli od 5. do 11. avgusta, počitniški teden ob Kolpi v Podzemlju. Kdor od navedenih se bo udeležil tega počitniškega tedna, lahko dobi v zakristiji prijavnico, če te še ni dobil. Prijavnico lahko vzamete tudi starši prej navedenih otrok in drugih mladih.

Najlepša zahvala vsem, ki ste prejšnjo nedeljo naklonili svoj dar pri ofru. Pri obeh mašah ste skupaj darovali 696 evrov. Hvala tudi za vsak dar pri običajnih nedeljskih pušicah. Bog vam povrni.

Po maši lahko obiščete župnijsko knjižnico.

Sedaj bo tu v cerkvi še kratko skupno bogoslužje za blagoslov avtomobilov. Potem pa bo šel vsak voznik, ki želi, da bi bil njegov  avtomobil  ali motor blagoslovljen k svojemu avtomobilu in se bo pripeljal na parkirišče zadaj za cerkvijo za posamezni blagoslov avtomobila.