19. NEDELJA MED LETOM

Četrtek, 16.8.2012 - Rok, romar, spokornik
19.00: + Ludvik in Terezija MEDVED

Petek, 17.8.2012 - Evzebij, papež
19.00: +Ivka GREGURIČ, obl.

Sobot.a, 18.8.2012 - Helena, cesarica
19.00: +Janez PRUSNIK, 25. obl.

Nedelja,  19.8.2012 - 20. NEDELJA MED LETOM
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00:  + Marjan KRANJEC, obl.

Nova številka Družine vsebuje zanimivo branje za čas dopusta in počitnic.

V sredo bo zapovedan praznik Marijino vnebovzetje ali veliki šmaren. Sveti maši bosta ob 9h in ob 19h. Je dela prost dan, zato naj se res vsak župljan potrudi za udeležbo pri sveti maši. Na ta praznik bomo obnovili posvetitev našega naroda Mariji.
Na predvečer Marijinega praznika, v torek  zvečer, bomo pri maši in po maši na priporočilo ljubljanskega nadškofa  molili za blagoslov v naši krajevni Cerkvi, za edinost in trdnost v veri, posebno še za krajevnega škofa, duhovnike in vernike, za družine in nove duhovne poklice. Zato v torek vse lepo vabimo ob 19h k sveti maši in skupni molitvi za potrebe naše nadškofije.

V nedeljo, ki bo tretja v mesecu, bo pri obeh mašah darovanje za župnijske potrebe.

Ponovno vabimo, da bi se družine, v soboto, 1. septembra, udeležile romanja v Gornji Grad. Ker moramo prijaviti število udeležencev zaradi organizacije programa in kosila, prosimo,da se čim prej prijavite v župnišču. Več o tem si preberite v zadnji številki Tomaževega lista.

Otroci se še vedno lahko prijavijo za udeležbo na letošnjem oratoriju. Tudi o tem si preberite v Tomaževem listu. Prijavnice so na mizici pred vhodom v cerkev.

Posebno zahvalo zaslužijo vse tri gospe, ki so bile z nami na počitniškem tednu v Podzemlju. Z materinsko ljubeznijo so skrbele za naše dobro počutje, zlasti za prehrano in sploh telesno počutje in zdravje. Kljub izredno toplim dnevom so se z veliko mero dobre volje potile ob toplem štedilniku in velikih loncih, saj zlasti gospodinje veste, kaj pomeni kuhati cel teden za 35 ljudi trikrat na dan  in vso posodo oprati ročno ter pripraviti in pospraviti vse potrebno. Hvala torej gospem Zmagi, Tatjani in Majdi v imenu vseh udeležencev počitniškega tedna in seveda se jim zahvaljujem tudi jaz v svojem imenu za vse opravljeno delo in potrpežljivost. Bog naj jim (vam) povrne to dobroto.

Skupina naših župljanov in še nekaj njihovih kolegov od drugod  je na pobudo našega župljana odšla na zanimivo kolesarsko  romanje, ki so ga poimenovali Marija tur. Obiskali bodo vsa glavna romarska središča posameznih slovenskih škofij. Včeraj (v soboto, 11. 8. 2012) so začeli svojo romarsko pot v Turnišču, ki je glavno romarsko središče za murskosoboško škofijo. Nato so obiskali Ptujsko goro, glavno romarsko središče za mariborsko škofijo, ter Petrovče, ki je škofijsko romarsko središče za celjsko škofijo. Danes (v nedeljo) bodo obiskali Zaplaz, ki je romarsko središče za novomeško škofijo. Od tu bodo pot nadaljevali skozi Zadobrovo na Brezje, ki so romarsko središče na ljubljansko nadškofijo. Pot bodo v ponedeljek nadaljevali preko Primorske na Sveto Goro pri Gorici, ki je romarska pot za koprsko škofijo.
Ker pa letos obhajajo v Strunjanu, kjer  je tudi znana romarska cerkev pomembno obletnico (500 let od prikazanja Marije), bodo pot podaljšali do Pirana, od koder bodo skupaj z drugimi romarji z ladjicami z Marijinim kipom nadaljevali romanje do Strunjana. Tako bodo romarji s kolesi prevozili blizu 600 kilometrov. Naj jih spremlja naša molitev.