21. NEDELJA MED LETOM

9.00: za žive in pokojne  župljane

Ponedeljek, 27.8.2012 - Monika, mati sv. Avguština
19.00: +Vinko SKUBIC

Torek, 28..8.2012 - Avguštin, škof in cerkveni  uč.
19.00: + Rado BOLTA,obl.

Sreda, 29.8. 2012 - mučeništvo Janeza Krstnika
19.00: ++ starši GERŠAK

Četrtek, 30.8.2012 - Feliks, Srečko, mučenec
19.00: + France in Pavla STARC

Petek, 31.8.2012 - Nikodem, Jezusov učenec
19.00: ++ iz rodbine SVETE

Sobota, 1.9.2012 - Egidij-Tilen, opat
19.00: + Zofija AVŠIČ

Nedelja,  2.9.2012 - 22. NEDELJA MED LETOM
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00:  ++ starši in bratje LEVIČNIK

Naj vas domov spremljata tudi novi številki Družine in Ognjišča.

Jutri, v ponedeljek, 27. avgusta, se bo ob 9h začel letošnji oratorij. Če kdo od otrok še ni oddal prijavnice, pa se želi udeleževati oratorija, se še vedno lahko prijavi, ali pa jutri pride nekoliko pred deveto uro zjutraj in se bo prijavil. Starši otrokom pripravite potrebno malico. Veseli bomo če bo za udeležence oratorija  kdo daroval kaj peciva, sadja in podobno.

V sredo bo ob 19.45 srečanje za člane tajništva župnijskega pastoralnega sveta.

V soboto, 1. septembra, bo romanje družin v Gornji Grad za vso ljubljansko nadškofijo ob začetku novega pastoralnega, veroučnega in šolskega leta. Družine se zberejo v Gornjem Gradu do 11h. Sledil bo poseben program za odrasle, poseben za mlade ter poseben za otroke. Za začetek bo odraslim spregovoril gospod nadškof Stres,nato pa bo z njim pogovor. Otroci bodo imeli posebne kateheze in delavnice. Sledil bo družabni del s kosilom. Srečanje se bo končalo s sveto mašo. Vse družine vabimo, da bi se tega srečanja radi udeležili. To bo tudi velika skupna prošnja za Božjo pomoč v novem pastoralnem, veroučnem in šolskem letu. Za prevoz mora poskrbeti vsaka družina sama.

Vse udeležence oratorija, njihove starše in animatorje vabimo v nedeljo k sveti maši ob 9h, ko bo duhovni zaključek oratorija.

Vpis otrok za verouk je tem tednu  v času uradnih ur. Vpis bo še 3., 4., 6. in 7. septembra, vsakokrat od 17h do 18.30. Verouk se bo začel 10. septembra po urniku, ki je bil objavljan v avgustovski številki Tomaževega lista. Napisan je tudi na oglasni deski in  naši spletni strani v rubriki Tomažev list za avgust.
Veroučence od 4. do 9. razreda vabimo, da bi ob izteku počitnic prišli k sveti spovedi. Morda kdo ni bil med počitnicami kakšno nedeljo ali praznik  pri sveti maši ali je drugače popustil v ljubezni do Boga in bližnjih. Spovedovanje je pol ure pred začetkom vsake svete maše.

Na mizici zadaj za klopmi v cerkvi je pisno obvestilo o pripravi odraslih, ki še niso bili pri svetem krstu, pri prvem obhajilu ali pri sveti birmi ali niso prejeli samo katerega od teh treh zakramentov, da imajo možnost, da se na prejem zakramentov in krščansko življenje pripravijo. Če poznate kogarkoli od odraslih, ki bi jih morda zanimala ta priprava, jim radi odnesite to obvestilo.

Romanje v San Giovanni Rotondo, kjer je živel, umrl in je tam pokopan Pater Pij, ki je imel 50 let rane kakor Kristus: na rokah, nogah in na srcu, ter v nekatere druge romarske kraje v Italiji bo od 9. do 11. novembra. Več o tem romanju si lahko preberete v preddverju na panoju. Prijave že sprejemamo.

Sveti zakon želita skleniti Miha in Janja. Njuni podatki so napisani na oglasni deski.

Vsem, ki ste prejšnjo nedeljo naklonili svoj dar pri darovanju za obnovo stare cerkve znotraj, naj Bog obilno povrne. Pri obeh mašah ste darovali 938 evrov. Hvala vsakemu dobrotniku.

Po končani sveti maši ob 9h bo zunaj pred cerkvijo blagoslov koles in drugih nemotornih prevoznih sredstev

Med sv. mašo ob 9h bomo hvaležno sprejeli relikvije svete Marije Dominike Mazzarello, ki bo osrednja osebnost letošnjega oratorija.

Med nami bo teden dni delček telesa /relikvija/ svetnice Marije Dominike Mazzarello
Med nami bo delček telesa svetnice:
- v katerem je 44 let bivala neumrljiva -sveta duša Marije Dominike.
- ki sedaj že 131 let biva poveličana v družbi Boga, Marije, angelov in množice svetnikov.
- ki se je odlikovala po globoki osebni veri.
- ki je izžarevala ljubezen do Boga in ljudi.
- ki je  zmogla razveseljevati ljudi okrog sebe, zlasti mlada dekleta.
- ki je hrepenela po trenutkih, da je lahko klečala in molila pred Jezusom v tabernaklju.
- ki je vsako tudi najmanjše delo, tudi vbod s šivanko naredila  z ljubeznijo in Bogu v čast,
- ki je znala prijeti za motiko in delati v vinogradu
- ki je delala gospodinjska dela, delala pastoralno v župniji, a si obenem vedno rezervirala veliko časa za molitev in Boga.
- ki je jo še kako srbelo zveličanje poznanih in nepoznanih ljudi.

Ves teden imamo možnost, da ob delčku zemeljskega telesa svetnice Marije Dominike Mazzarello, prosimo za mlade, za njihovo vero, za njihovo zvestobo Bogu, za njihovo zakramentalno življenje in zveličanje teh, ki sedaj preživljajo svojo mladost v nič kaj prijaznih in veri nenaklonjenih časih. Zlasti prosimo za vse udeležence oratorija in vse animatorje.
Naj bo to spodbuda, da bomo ves teden radi prihajali k sveti maši, pristopili k sveti spovedi in pobožno prejeli sveto obhajilo.