22. NEDELJA MED LETOM

Nedelja,  9.9.2012 - 23. NEDELJA MED LETOM
7.00: +Jožef in Justina DOBOVŠEK IN Mici AVŠIČ
9.00:   za žive in pokojne župljane

Vpis za verouk bo v ponedeljek, torek, četrtek in petek, vsakokrat od 17h do 18.30. Za vpis pridite čim bliže 17. uri, ker bo ob 18.30 konec vpisovanja. Vpis je potreben za vse razrede. Za prvi, tretji, sedmi in osmi razred naj pride za vpis eden od staršev. Za ostale razrede lahko vpis sporočite tudi po telefonu, če resnično težko pridete osebno. S seboj prinesite družinsko knjižico, če jo imate, ali drugo potrdilo o krstu, če je bil otrok krščen drugje, ne v naši župniji. Pri vpisu boste lahko kupili tudi katekizme ter delovne in bogoslužne zvezke.

V ponedeljek bo ob 19.45 srečanje za člane Župnijske karitas.

V torek bo ob 20h srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

Veroučenci, ki bi rabljen katekizem zamenjali za rabljenega, vendar za kakšen drug razred, pridite v sredo ob 16.30 v veroučno sobo in boste lahko katekizme zamenjali drug z drugim.

V sredo bo od 18h do 18.50 spoved za otroke. Morda se je v času počitnic v duši nanizalo poleg dobrega tudi marsikaj slabega, zato naj vsak veroučenec od 4. do 9. razreda omogoči Bogu, da uredi stanje v duši pri sveti spovedi.

Petek bo prvi v mesecu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo od bolnikov in starejših želel na novo na prve petke prejemati sveto obhajilo na domu. Med tednom se potrudimo za sveto spoved. Sam prvi petek pa naj bo dan zadoščevanja Srcu Jezusovemu in dan udeležbe pri sveti maši.

V soboto bo praznik Marijino rojstvo ali mali šmaren. Ta dan bosta sveti maši ob 9h in ob 19h.
Po večerni maši bo zunaj na parkirišču blagoslov traktorjev.

V soboto, 8. septembra, bo na Brezjah škofijski molitveni dan za duhovne poklice. Začetek skupne molitve za duhovne poklice bo ob 8.30. Sveta maša pa bo ob 10.30.

Nedeljo, 9. septembra, bomo obhajali kot katehetsko nedeljo, ob začetku novega veroučnega in šolskega leta. Vsi veroučenci naj prinesejo v nedeljo k sveti maši ob 9h  šolske torbe in v njih nekaj šolskih in veroučnih pripomočkov, ker bo pri tej maši blagoslov šolskih torb in otrok.
V nedeljo vabimo k sveti maši ob 9h vse veroučence in njihove starše, da bomo skupaj prosili za blagoslov in Božjo pomoč v novem šolskem, veroučnem in pastoralnem letu.

Sveti zakon želita skleniti Luka in Anja. Njuni podatki so napisani zunaj na oglasni deski. Zaročenca radi vključimo med svoje molitvene namene.

Danes lahko dobite novo številko Družine in novo številko Tomaževega lista. V Tomaževem listu si lahko preberete, kaj se bo dogajalo v župniji v mesecu septembru.

Še vedno je čas, da se prijavite za romanje v San Giovanni Rotondo.

Letos bodo otroci dobivali samolepilne liturgične listke.

Po sveti maši lahko obiščete župnijsko knjižnico.

Veliko pohvalo in zahvalo  dolgujemo vsem dvajsetim animatorjem, ki so vodili letošnji oratorij. Veliko truda in časa so vlagali več mesecev v pripravo oratorija. V tednu, ki je za nami, pa so z navdušenjem in zavzetostjo skrbeli za 45 otrok, da so spoznavali Marijo Dominiko Mazzarello in se ob vsakodnevnem prizoru iz njenega življenja in pri katehezah navduševali za kreposti, ki jih je izžarevala Marija Dominika. Pod vodstvom animatorjev so v delavnicah, v rokah otrok  nastajali lični izdelki. Pri igrah, zlasti pri vodnih, so se lahko veselili, saj je prav veselje tako priporočala Marija Dominika. Zahvala Bogu za primerno vreme in zato, da se ni zgodila nobena nesreča. Vsakemu animatorju pa naj Bog bogato povrne ves vloženi trud s tem, da bodo ob Božji pomoči tudi sami animatorji napredovali v krepostih, osebnem veselju, medsebojnem prijateljstvu in dobrem uspehu v šoli. Hvala vsakemu animatorju posebej.
Zahvala vsem župljanom, ki ste za udeležence oratorija darovali sadje, pecivo in druge dobrote.