23. NEDELJA MED LETOM

Nedelja, 16.9.2012 - 24. NEDELJA MED LETOM ŽEGNANJE
7.00: + Franci ZAVRL
9.00   za žive in pokojne župljane

Nova številka Družine nas seznanja z dogajanjem v Cerkvi v naši domovini in drugod po svetu.

Vsak ponedeljek bomo odslej po sveti maši prosili pred Najsvetejšim za poglobitev vere. Vse odrasle, zlasti še starše, vabimo vsak ponedeljek k sveti maši, da bi tudi po maši molili za poglobitev osebne vere in poglobitev vere svojih otrok in sorodnikov. Seveda vabimo k skupni molitvi v cerkvi tudi vse mlade.

V torek bomo po sveti  maši v tem tednu izjemoma molili pred Najsvetejšim za duhovno prenovo župnije in bo to del duhovne priprave na naš župnijski praznik žegnanje, ki ga bomo obhajali v nedeljo. Vse, ki čutite potrebo po duhovni prenovi v župniji v torek res lepo vabimo k sveti maši in po maši še k skupni molitvi za duhovno prenovo župnije.

V sredo bo ob 19.30 srečanje za tretje zakonsko občestvo.

V četrtek bo spovedovanje pred župnijskim praznikom. Ne more biti lepega krščanskega praznovanja, če je v duši greh. Zato vabimo vse mlade in odrasle, da bi se v četrtek potrudili za prejem zakramenta svete spovedi. Že med sveto mašo bo verjetno spovedoval en spovednik. Od 19. naprej pa bosta spovedovala dva spovednika od drugod, dokler bo potrebno.

V petek ste ob 16h lepo povabljeni tako možje kot žene, da bi prišli na pomoč in počistili cerkev in okolico cerkve. S seboj prinesite primerne pripomočke.

V soboto bo v Stični vseslovensko srečanje mladih. Vse mlade, vključno mlade, ki so junija končali deveti razred vabimo, da bi se tega srečanja radi udeležili. Na to srečanje bo iz Ljubljane peljal tudi poseben vlak. Odhod bo ob 7.50 iz glavne železniške postaje. Več se bomo o tem dogovorili v petek pri mladinskem srečanju.

V nedeljo, 16. septembra bomo obhajali župnijski praznik žegnanje. Obe sveti maši bo daroval pater Toni Brinjovc, minorit. Že zato, ker bo nedelja, za našo župnijo pa še žegnanska nedelja, se spodobi, da bi res vsak, ki se ima za  kristjana in vernika prišel k sveti maši in pri njej lepo sodeloval. Povabite k sveti maši tudi svoje znance in prijatelje.
Ker bo v nedeljo po sveti maši ob 9h zunaj pred cerkvijo tudi nekaj skupnega zunanjega praznovanja in druženja, prosimo gospodinje, da bi za ta praznik pripravile nekaj peciva in ga prinesle v župnišče.

Ker bo prihodnja nedelja tretja v mesecu, bo pri obeh mašah mesečno darovanje za obnovo stare cerkve znotraj.

V nedeljo bo po obeh mašah odprta župnijska knjižnica.

Na žegnansko nedeljo bodo ob 15h molitve pri križu v Sneberjah.

Jutri se bo v naši župniji pričel verouk po urniku, ki je bil objavljen v avgustovski številki Tomaževega lista in je napisan na oglasnih deskam in naši spletni strani. Kdor še nima katekizma, ter delovnega in bogoslužnega zvezka, naj to gotovo nabavi v tem tednu. Otroci naj prinesejo nazaj veroučna spričevala.

Vsem staršem, ki imate  otroke pri verouku od prvega do šestega razreda zelo priporočamo, da bi naročili versko revijo Mavrico. Celoletna naročnina znaša 32 evrov. Posebej vabimo botre veroučencev, da bi svojim krščencem naročili in plačali Mavrico, kakor tudi stare starše, da bi svojim vnukom naročili in plačali Mavrico. Tudi s pomočjo Mavrice lahko starši, botri in stari starši opravljate svoje poslanstvo oznanjevanja Božje besede.

V petek bo ob 20h v veroučni sobi srečanje za mlade, ki so že končali osnovno šolo. Vse študente, srednješolce in druge mlade lepo vabimo, da bi ob petkih prihajali na mladinska verska srečanja. Posebno to vabilo velja za vse, ki so junija končali deveti razred.

Kdor še namerava na romanje v Loreto, San Giovanni Rotondo k patru Piju ter v Lanciano, naj se prijavi čim prej, oziroma vsaj do konca septembra.

Ponovno prosimo, da bi odraslim, ki še niso bili pri krstu, pri prvem obhajilu in sveti birmi, ali niso prejeli le katerega od teh zakramentov, odnesli pisno vabilo, da imajo možnost, da se na prejem zakramentov in na krščansko življenje pripravijo. O tem so na mizici zadaj za klopmi pisna obvestila, katera radi odnesite tem, ki bi jih ta priprava morda zanimala. Za to možnost bo večina izvedela le z vašo pomočjo.