24. NEDELJA MED LETOM

Petek, 21.9.2012 - Matevž - Matej, evangelist
19.00: v zahvalo za rojstvo

Sobota, 22. 9.2012 - Mavricij, mučenec
19.00: + Rafael ŠUŠTAR, 3. obl.

Nedelja, 23.9.2012 - 25. NEDELJA MED LETOM
7.00: ++ Jože in Roman ZEMLJAK
9.00:  za žive in pokojne župljane

Nova številka Družine vsebuje članke, ki jih je res vredno prebrati.

Odslej ima deveti razred redno verouk eno uro prej, kot je bilo po objavljenem urniku, torej v ponedeljek ob 15h.

V torek zvečer po sveti maši vse vabimo v veroučno sobo na ogled filma o patru Piju, ki je imel 50 let rane na rokah, nogah in na prsih, kot jih imel Jezus. Ne le tisti, ki boste romali v San Giovani Rotonndo, kjer je deloval in je tam pokopan Pater Pij, ampak tudi vse druge vabimo na ogled zanimivega filma o svetniku patru Piju.

V sredo bo prvo srečanje za katehumene, to je za odrasle, ki še niso prejeli katerega ali nobenega od zakramentov kot so krst, spoved, obhajilo in sveta birma. Če lahko odnesete komu pisno obvestilo o katehumenatu, ta so zadaj na mizici za klopmi, jim radi odnesite to povabilo, saj brez vas ne bodo izvedeli za možnost, da se na prejem zakramentov in krščansko življenje lahko pripravijo v tem novem pastoralnem letu.

V četrtek  bo od 18h do 18.50 spovedovanje za mlade, ki so že končali osnovno šole. Ob začetku novega šolskega leta in pred začetkom akademskega leta, mlade vabimo v četrtek k sveti spovedi.

V petek bo ob 20h srečanje za mlade, ki so že končali osnovno šolo.

V soboto bo v Ljubljani v Šentvidu v škofovih zavodih pastoralni tečaj za člane župnijskih pastoralnih svetov in vse druge župnijske sodelavce, Začetek bo ob 9h. Na tečaju bo predstavljeno, kako naj bi v posameznih župnijah v naslednjih letih načrtovali pastoralno delo.

V soboto bo ob 17.30 srečanje za ministrante.

V nedeljo, bo ob 9h družinska sveta maša. Zato vse družine vabimo, da pridete v nedeljo k sveti maši ob 9h, ko bomo skupaj prosili za blagoslov vseh družin in družinskih članov.

Vsem, ki ste prišli v petek bodisi dopoldne bodisi popoldne na pomoč za čiščenje cerkve in okolice, res lepa zahvala in pohvala. Bog naj  vsem, ki ste sodelovali, obilno povrne.

Vse, ki imate posluh, pa še niste vključeni  bodisi v mlajši ali starejši župnijski pevski zbor, vabimo, da se pridružite enemu ali drugemu zboru. Mlajši mešani zbor ima vaje vsako sredo ob 20.15, starejši mešani zbor pa vsak četrtek ob 19.45 v pevski sobi. Komur je Bog dal posluh, mu ga je dal tudi zato, da bi pel Bogu v čast. Vsak pevec v zboru je dragocen, kdor poje pri bogoslužju, pa poje v čast samemu Stvarniku in drugim v pomoč, da laže sodelujejo pri sveti maši. Možje, fantje, žene in dekleta, ki ste prejele dar posluha se opogumite ter se pridružite in pridite na vajo že v sredo ali v četrtek, oziroma čim prej.