27. NEDELJA MED LETOM

Sreda, 10.10. 2012 - Danijel, škof
            za vse pokojne iz družin GREGORC in KOSMAČ

Četrtek, 11.10.2012 - Filip, diakon
19.00: molitev rožnega venca in  nato maša:
            v zahvalo za življenje in zdravje

Petek, 12.10. 2012- Maksimiljan Celjski, mučenec
19.00: molitev rožnega venca in  nato maša:
            + Maks PRAŠNIKAR in ++STARŠI ČERNJAVEK

Sobota, 13. 10.2012 - Koloman, mučenec
19.00: molitev rožnega venca in nato  maša:
            + Janez PODOBNIK in Andrej TEHOVNIK

Nedelja, 14.10.2012 - 28. NEDELJA MED LETOM
7.00:  ++ Jože in Roman ZEMLJAK
9.00:  za žive in pokojne župljane

Danes so na voljo trije novi verski časopisi in revije: Družina, Misijonska obzorja in revija Prijatelj.  Na voljo sta še tudi zadnja številka Ognjišča in Tomažev list.
V letu vere je tudi verski tisk lahko dobra pomoč pri poglabljanju osebne vere.

Prav vse župljane vsak delavnik v oktobru vabimo ob 19h k skupni molitvi rožnega venca in takoj nato k sveti maši. V tednu, ki je pred nami bomo molitev rožnega venca namenili predvsem za poglobitev svoje vere, za poglobitev vere družinskih članov in poglobitev vere vseh župljanov. Prosili bomo, Boga naj našemu prizadevanju za poglobitev vere pridruži svoj blagoslov, da bo s skupnim sodelovanjem res lahko prišlo do premika  v smeri k bolj trdni veri.

Od danes, 7. oktobra, pa do nedelje, 14. oktobra ,v cerkvi na Slovenskem obhajamo teden za življenje. Poteka pod geslom: „Prišel sem, da bi imeli življenje“.
Gre zato, da bi imeli v sebi močno duhovno življenje in trdno povezanost z Bogom. K temu nam lahko v dobri meri pomaga molitev, zlasti še molitev rožnega venca.

V sredo bo ob 19.30 srečanje za tretje zakonsko občestvo.

V četrtek, 11. oktobra, bo papež razglasil LETO VERE.
Ta dan bo minilo 50 let, odkar se je začel drugi vatikanski koncil. V naši nadškofiji leto vere slovesno začenjamo že danes, na rožnovensko nedeljo. Škoda je zamuditi en sam dan, ko se ne bi vsak dovolj potrudil za rast v veri, saj sta vera in pristno duhovno življenje največja dragocenost, ki ju človek lahko poseduje. Le vera in življenje po Božji volj nas lahko pripelje v večno srečo v nebesih. Vsak dan namenimo nekaj časa in truda za  rast v veri in duhovnem življenju. Naj nam dan za dnem odzvanjajo v ušesih Jezusove besede: Kaj pomaga človeku, če si ves svet pridobi, svojo  dušo pa pogubi.