28. NEDELJA MED LETOM

Nedelja,  14.10.2012 - 28. NEDELJA MED LETOM
7.00: ++Jože in Roman ZEMLJAK
9.00: za žive in pokojne župljane

Ponedeljek, 15.10.2012 Terezija Velika, cerk. učit.
13.30: pogrebna maša +Drago PETKOVŠEK
        + Stanko GMAJNAR,  obl.

Torek, 16.10.2012 - Marjeta Marija Alakok, redovnica
19.00: molitev rožnega venca in nato maša:
         + Ljudmila DEBELJAK, 1. obl.

Sreda, 17.10. 2012 - Ignacij Antiohijski,škof, muč.
          za duše v vicah

Četrtek, 18.10.2012 - Luka, evangelist
19.00: molitev rožnega venca in  nato maša:
         po namenu

Petek, 19.10. 2012 - Pavel od Križa, duhovnik
19.00: molitev rožnega venca in  nato maša:
          za zdravje

Sobota, 20. 10.2012 - Rozalina, redovnica
19.00:molitev rožnega venca in nato  maša:
         ++ iz družine HOČEVAR in ŠKUFCA

Nedelja, 21.10.2012 - 29. NEDELJA MED LETOM  - MISIJONSKA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00:  + Drago KASTELIC

Nova številka Družine vsebuje vrsto aktualnih  člankov in številne novice iz življenja Cerkve doma in po svetu.

Prav vse vabimo vsak delavnik  v oktobru ob 19h k skupni molitvi rožnega venca. V tednu, ki je pred nami bomo vsak večer namenili molitev rožnega venca za mladino.  Mladi, zlasti pa starši in stari starši z veseljem prihajajte v cerkev, da bomo skupaj prosili za vero mladih, za njihovo napredovanje v krepostih, da bi ostali na pravi poti in živeli po Božji volji.

V ponedeljek bo ob 13.30 tu v naši cerkvi pogrebna sveta maša.

V sredo ob 17.30 bo v veroučni sobi prvo srečanje za starejše in upokojene. Seveda se lahko pridruži kdorkoli. Skupino smo začasno poimenovali Zlata jesen. Gostja na srečanju bo pisateljica gospa Berta Golob.  Ne bo predavala ampak  bo z njo pogovor. Voditelj srečanja ji bo postavljal vprašanja, ona pa bo nanje odgovarjala. Vprašanja ji boste lahko postavljali tudi udeleženci srečanja. Ob izhodu bo danes lahko eden iz družine dobil pisno obvestilo o tem srečanju. Sami radi pridite na to srečanje in povabite še druge.

V sredo bo ob 20h srečanje za katehumene. Še vedno se lahko pridružijo novi kandidati.

V petek bodo imeli mladi, ki so že končali osnovno šolo, ob 20h  v Zalogu srečanje skupaj z mladimi iz župnije Zalog in Polje.

V soboto bo na Kodeljevem srečanje animatorjev. Animatorji iz naše župnije so, oziroma ste, lepo povabljeni na srečanje.

V soboto bo ob 9h v Ljubljani v Šentvidu škofijsko srečanje tistih ekip ministrantov, ki so zmagali junija na dekanijskem srečanju ministrantov. Ker je na dekanijskem srečanju ministrantov zmagala skupina starejših ministrantov iz naše župnije, gredo v soboto na škofijsko tekmovanje.

V soboto, 20. oktobra in v ponedeljek, 22. oktobra, organizira naša Župnijska Karitas zbiranje oblačil, perila in zdravil. Tako v soboto, kot naslednji ponedeljek boste te stvari lahko oddali v sobi naše Karitas v času od 17h  do 18.30. Oblačila naj bodi čista, še dobro uporabna. Držimo se načela: kar ni dobro za mene, tudi ni dobro za druge.  Zdravila morajo imeti še rok uporabe in mora biti cela škatlica. Več o tem zbiranju si lahko preberite v zadnji številki Tomaževega lista.

Nedelja, 21. oktobra, bo misijonska. Prosili bomo za misijonarje in ljudi v misijonskih deželah. Vsi vaši darovi, ki jih boste dali v nedeljo v pušici bodo po naročilu škofov oddani za potrebe ljudi v misijonih.

V nedeljo, bo ob 9h mesečna družinska maša. Vse družine ste lepo povabljene v nedeljo bo 9h k sveti maši.

Slovenska Karitas bo letos pred praznikom vseh svetnikov pripravila posebne sveče za na grobove. Predlagajo, da bi za svečo darovali en evro in dvajset centov. Del tega daru gre za stroške sveče, del pa za Karitas. Sveče bodo na voljo že sredi tedna .
Tudi letos bomo vsak delavnik v novembru po sveti maši molili za vse pokojne, ki jih boste priporočili v molitev. Zadaj na mizici za klopmi so posebni listi na katere napišete imena pokojnih. Če bo kdo ob tem naredil dobro delo v korist pokojnih v tej obliki, da bo na grob dal kakšno svečo ali cvet manj in prihranek priložil listu z imeni pokojnih, bodo ti darovali namenjeni za svete maše za vse te, ki jih boste priporočili v molitev. Pojasnilo je napisano na lističih, ki so zadaj na mizici  in v Tomaževem listu.