29. NEDELJA MED LETOM - MISIJONSKA

Sreda, 24.10. 2012 - Anton Marija Claret, škof
          +Ana BOLTA, obl.

Četrtek, 25.10.2012 - Tadej, škof
19.00: molitev rožnega venca in  nato maša:
          za pokojne iz družin ILOVAR in MLINARIČ, obl.

Petek, 26.10. 2012 - Lucijan, mučenec
19.00: molitev rožnega venca in  nato maša:
          +Marija LEBAN

Sobota, 27. 10.2012 - Sabina, mučenka
19.00: molitev rožnega venca in nato  maša:
          ++AVŠIČEVE

Nedelja, 28.10.2012 - 30. NEDELJA MED LETOM
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Breda DEJAK, obl.

Nova številka Družine s prilogo Slovenski čas, nas resno usmerja k poglobljeni veri.

V ponedeljek bo od 17.00 do 18.30 v sobi Župnijske Karitas, vhod je skozi garažo, zbiranje oblačil, perila, obutve, sanitetnega materiala in zdravil, za ljudi, ki te stvari potrebujejo. Oblačila naj bodo čista, še uporabna. Zdravila morajo imeti še rok uporabe in mora biti cela škatlica. O tem si lahko več preberete v zadnji številki Tomaževega lista.

V torek bo ob 20h v veroučni sobi srečanje za očete in matere bodočih birmancev ( to so sedanji sedmi in osmi razred). Na srečanju bo gostja gospa dr. Polona Vesel Mušič. Spregovorila bo o pomenu in obliki priprave na sveto birmo. Če kdo že ve, kdo bo boter birmancu, povabite na srečanje tudi bodoče botre.

V sredo bo ob 20h srečanje za katehumene. Še vedno je možno, da se še kdo pridruži. Lahko se pridruži  kdorkoli, ki je že prejel zakramente, pa bi želel poglobiti svoje versko znanje.

V četrtek, bo ob 20h v veroučni sobi srečanje za očete in matere letošnjih prvoobhajancev.

V petek bo ob 20h srečanje za mlade, ki so že končali osnovno šolo. Ponovno vabimo tiste lanske devetošolce, ki še niso zbrali poguma, da bi se udeleževali petkovih srečanj mladih.

V soboto bo ob 17.30 srečanje za vse ministrante.

V nedeljo bo namesto danes, pri obeh mašah mesečno darovanje za obnovo notranjščine stare cerkve.

V nedeljo bo po obeh mašah odprta župnijska knjižnica.

Bodite pozorni, da bomo v noči od sobote na nedeljo ure prestavili na zimski čas.

Zadaj za klopmi so na mizici posebni listi na katere lahko napišete imena pokojnih sorodnikov, prijateljev in znancev, ki jih želite priporočiti v naše skupne molitve za pokojne v novembru. Vsak delavnik v novembru bomo molili za vse pokojne priporočene v molitev. Vsak dan pa bo pred molitvijo nekaj pokojnih imenovanih. Kdaj bo kdo imenovan bo napisano na  panoju v preddverju. Pojasnilo je napisano na listih na katere boste napisali imena in v Tomaževem listu.

Slovenska Karitas je pripravila posebne sveče za na grobove. Sveče lahko dobite v samopostrežbi pred vhodom v cerkev. Za svečo bi darovali 1.20 €. Del zneska je za kritje stroška sveče, del pa dar za potrebe Karitas.

Danes popoldne, ko je napovedano toplo, sončno jesensko vreme, bomo imeli na koncu župnijske stavbe (ob kozolcu) športno popoldne in peko kostanja. Vabimo ministrante, mladince, njihove starše, veroučence in starše, vse župnijske sodelavce, člane zakonskih občestev, vse odrasle, starejše, skratka vse, ki bi se  radi razgibali ob košarki, odbojki, pikadu, ročnem nogometu, namiznem tenisu, bi  pekli kostanj ali pa zgolj posedeli in pokramljali. Preživimo skupaj nedeljsko popoldne kot župnijska družina.