30. NEDELJA MED LETOM

18.00:molitev treh delov rožnega venca

Petek, 2.11. 2012- SPOMIN VSEH VERNIH RAJNIH  PRVI PETEK
9.00:  +za duše v vicah
19.00: +Ivanka in Alojzij ŠIRCELJ, obl.

Sobota, 3 11.2012 - Prva sobota
19.00: v zahvalo

Nedelja, 4.11.2012 - 31. NEDELJA MED LETOM - ZAHVALNA
7.00: ++GARTROŽA  in PETKOVŠEK
9.00: za žive in pokojne župljane

Nova številka Družine, in Ognjišča ter nova številka Tomaževega lista za november, vsebujejo veliko obvestil in branja z versko vsebino.

Zadnje tri dneve oktobra, bomo molitev rožnega venca v cerkvi namenili za bolnike in starejše ljudi, da bi v bolezni in starosti prejemali zakramente, v resni bolezni pa tudi zakrament bolniškega maziljenja.

V ponedeljek in torek bo spoved za veroučence od 4. do 9. razreda ter mlade, ki so že končali osnovno šolo. Obakrat bo spovedovanje od 18h do 18.50.

V ponedeljek bo ob 20h spovedovanje za odrasle. Spovedovali bodo trije duhovniki od drugod. Pred praznikom vseh svetnikov in dnevom vernih duš se res potrudimo za prejem zakramenta svete spovedi. Posebna priložnost bo jutri v ponedeljek, ob 20h.

V torek bo ob 20h srečanje za člane tajništva župnijskega pastoralnega sveta.

V četrtek bo zapovedan praznik vseh svetnikov. Sveti maši bosta po nedeljskem redu; ob 7h in ob 9h.
Na praznik vseh svetnikov bo ob 15h sveta maša tako v Polju kot v župniji Ljubljana Sveti Križ - Žale. Po sveti maši bodo v Polju in na Žalah molitve na pokopališču za rajne.

V četrtek na praznik vseh svetnikov bomo ob 18h v cerkvi molili tri dele rožnega venca za pomoč dušam v vicah. Kdor ne bo prišel v cerkev naj rožne vence moli doma. Po molitvi rožnih vencev v cerkvi, bomo še kratko molili ob križu pri stari cerkvi, za vse, ki so bili pokopani  na pokopališču  ob cerkvi v Zadobrovi in za vse pokojne, ki so svoje življenje končali v raznih breznih, rudnikih in grapah.

Na praznik vseh svetnikov so mladi ob 20h povabljeni na Žale, kjer bodo molili  za pokojne, najprej v cerkvi nato pa na pokopališču.

V petek na dan vernih duš, ki bo hkrati prvi petek v mesecu, bosta pri nas dve sveti maši in sicer ob 9h in ob 19h. Pol ure pred vsako mašo bomo molili rožni venec za duše v vicah.
V petke bo dopoldne obhajanje bolnikov na domu, kot je to običajno na prvi petek.

V petek bo ob 20h srečanje za drugo zakonsko občestvo.

Sobota bo prva v mesecu, posvečena Srcu Marijinemu.

Nedelja, 4.novembra bo zahvalna. Bogu se bomo posebej zahvalili za vse sadove zemlje in vse druge dobrine, ki jih je vsak deležen.

V nedeljo nam bodo mladi iz Društva Vincencijeve zveze dobrote kratko predstavili svojo dejavnost in nam ponudili koledarje po 10 evrov. Izkupiček od prodanih koledarjev je namenjen za pomoč ljudem, ki živijo na robu družbe.

Vsi, ki morete, ste naprošeni, da bi bogoslovnemu semenišču v Ljubljani pomagali z ozimnico. Letos hvaležno sprejmejo tudi krompir. (Lani so večjo količino krompirja dobili v eni  izmed gorenjskih župnij). Ozimnico bi pripeljali v župnišče v petek, v času od 10h do 18h in v soboto od 8h do 12h.

Bog naj povrne vsem, ki ste prejšnjo nedeljo s svojim darom pomagali misijonom. Pri obeh mašah ste darovali 893 evrov. Hvala vsakemu darovalcu.

Po maši bo danes odprta župnijska knjižnica.

V prvih osmih dneh novembra lahko pridobimo popolni odpustek v korist rajnim za vsak obisk pokopališča in tam molimo za rajne. Prav tako je mogoče prejeti odpustek v vseh cerkvah prvega in drugega novembra ter prejšnjo in naslednjo nedeljo, če dobro pripravljeni prejmemo zakrament svete spovedi, pobožno prejmemo sv. obhajilo, molimo po namenu svetega očeta in nismo navezani na noben greh ali grešno razvado.

Na nedeljo, 9. decembra, bomo obhajali dan zakonskih jubilantov in dan zakoncev. Zakonski jubilanti do takrat potrdite v župnišču udeležbo na srečanju. O tem  in drugem si lahko več preberete v Tomaževem listu.

Še vedno so pred vhodom v cerkev in spodaj v preddverju na voljo sveče za na grob, ki jih je pripravila Slovenska Karitas.