33. NEDELJA MED LETOM

Nedelja, 25.11.2012 - KISTUS KRALJ VESOLJSTVA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Marija PANGRŠIČ

Vsebinsko bogata nova številka Družine je za naročnike in v prosti prodaji na policah za verski tisk.

V sredo bo ob 17.30 v veroučni sobi srečanje z imenom Zlata jesen. Tokrat bo naša gostja  redovnica, usmiljenka, sestra Tončka Krajnik, ki je v mladosti čudežno ozdravela med sveto mašo na Brezjah. Prisluhnili bomo njeni izpovedi, kako se je to zgodilo in o drugih zanimivostih iz njenega pestrega in vsestransko zanimivega življenja. Prav vse lepo vabimo na to srečanje; ne le starejše in upokojene ampak tudi vse ostale. Njeno življenjsko pričevanje je predvajala že tudi televizija. Torej v sredo ob 17.30.

V sredo bo ob 20 srečanje za katehumene.

V petek bo ob 20h srečanje za mlade, ki so že končali osnovno šolo.

V soboto bo ob 17.30 srečanje za vse ministrante.

Danes teden bo praznik Kristusa Kralja vesoljstva in zadnja nedelja cerkvenega leta.

V nedeljo bo ob 9h družinska maša. Vse družine se z veseljem odzovite in pridite v nedeljo k sveti maši ob 9h, da bomo skupaj slavili Boga in prosili za Njegovo pomoč.

V  nedeljo, 25. novembra, na  paznik Kristusa Kralja vesoljstva, bomo vstopili v Teden Karitas. Zato bo v nedeljo ob 17h  v naši župnijski cerkvi poseben glasbeno - pevski večer, koncert z naslovom: MLADI ZA KARITAS. Posamezni mladinci in  otroci ali več otrok skupaj bodo na  instrumente zaigrali vsak  po eno skladbo ali zapeli po eno pesem. Prisluhnili bomo tudi nekaj družinam in družinskim članom, ki bodo zapeli ob instrumentih, na katere bodo tudi igrali. Prisluhnili bomo župnijskemu otroškemu zboru, otroško - mladinskemu zboru ter mešanemu zboru, ki bo sodeloval kot častni gost ob mladih. Vsi sodelujoči bodo podarili pesem ali skladbo za ljudi v stiski. Lepo vas vse vabimo, da pridete in prisluhnete temu živahnemu, mladostnemu utripu.
Vaši morebitni prostovoljni prispevki bodo namenjeni za družino, kjer mati preživlja sama pet otok. Mož in oče se je poškodoval in umrl, ko je bila najmlajša hčerka stara le nekaj mesecev. Gospa Z.I. preživlja sebe in otroke s socialno pomočjo. Je brezposelna, a intenzivno išče službo preko zavoda za zaposlovanje. Družina nima drugih dohodkov ali premoženja. Bivajo v vlažnih prostorih.
Potrebujejo sredstva za kurjavo, plačilo šolskih dejavnosti otrok, plačilo položnic ter za najnujnejše družinske potrebe. Streha jim zamaka. Za to družino bodo zapeli in zaigrali v nedeljo mladi, poslušalci pa morda po svojih močeh pomagali s prostovoljnim darom.

V nedeljo bo ob 14h v župniji Dol pri Ljubljani dekanijsko srečanje članov župnijskih pastoralnih svetov.  Vse člane našega ŽPS vabimo, da se tega srečanja radi udeležite, vsaj v prvem delu, ko bo predavanje gospoda Mateja Cepina in delo v skupinah. Po končanem prvem delu, pa vas vabimo, da se ob 17h v naši župniji udeležite srečanja: Mladi za  Karitas.

V nedeljo,9. decembra, bomo pri sveti maši ob 9h obhajali dan zakonskih jubilantov in dan zakoncev. Vse zakonske jubilante, ki ste ali še boste letos obhajali 5, 10, 15, 20, 25. 30, 35, 40, 45, 50 ali več let zakonskega življenja, vabimo, da se zahvalnega srečanja radi udeležite. Zakonski jubilanti svojo udeležbo čim prej sporočite, oziroma potrdite  v župnišču.

Slovenska Karitas nam je poslala nekaj položnic in nas prosi za pomoč ljudem, ki so jih prizadele nedavne poplave. Kdor more finančno pomagati prizadetim, lahko vzame na mizici zadaj v cerkvi za klopmi položnico.

Od danes pa do 24. novembra, obhajamo teden zaporov. Več o tem si lahko preberete zunaj na plakatu.

V soboto, 10. novembra, so mladi, ki so že končali osnovno šolo, na dekanijskem tekmovanju v malem nogometu dosegli drugo mesto in zato osvojili tudi pokal. S tem jim izražamo skupno pohvalo in čestitko.

V četrtek bomo obhajali god svete Cecilije, zavetnice cerkvenih pevcev in glasbe. Obema mešanima zboroma v naši župniji, ter otroškemu in otroško - mladinskemu zboru ob tem prazniku izrekamo hvaležnost, zahvalo in pohvalo za vso ljubezen, dobro voljo, čas in napor, ki ga vsak od njih vloži v cerkveno petje, tako v vaje kot v samo petje pri bogoslužju. Posebno zahvala velja vsem organistom in zborovodjem, saj oni vložijo v cerkveno petje in glasbo še več truda, časa in prejetih talentov. Naj bo Bog vsakemu od pevcev, organistov in zborovodij bogat plačnik že na zemlji, zlasti pa vsakemu želimo, da bo lahko vso večnost prepeval v nebeškem zboru.