NEDELJA KRISTUSA KRALJA VESOLJSTVA

7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Marija PANGRŠIČ

Ponedeljek, 26.11.2012 - Leonard Portomavriški, misijonar
19.00: +Brane MODER, 17. obl.

Torek, 27.11.2012 - Modest in Virgil, apostola Karantanije
19.00: ++iz družine  FILONI

Sreda, 28.11. 2012 - Katarina Laboure, redovnica
19.00:  NI MAŠE

Četrtek, 29.11.2012 - Filemon, mučenec
 19.00: ++iz družine ŠTEBE in BERGER, obl.

Petek, 30.11. 2012 - Andrej, apostol
19.00: +Jože PAVLIČ, obl.

Sobota, 1. 12.2012 - Marija Zairska, mučenka
19.00: +Katarina STRAŽAR,  6. obl.

Nedelja, 2.12.2012 - PRVA ADVENTNA -  nedelja  Karitas
7.00: v zahvalo za 50 let
9.00: +Terezija MEDVED
         ( za župljane bo:  4.12.2012)

Nova številka Družine in Ognjišča, naj bo prijetno in  koristno branje za vsakogar.

Izjemoma bo srečanje članov tajništva ŽPS v torek ob 19.45.

V petek ob 18h vabimo žene, dekleta, može in fante, da bi prišli na pomoč, ko bomo delali adventne venčke.  Nekaj materiala (sveče, storži) bo na voljo, če pa kdo lahko prinese vejice cipres ali drugo zelenje, ki ostane dalj časa zeleno, pa ste naprošeni, da prinesete s seboj, kakor tudi druge primerne okraske. Adventni venček si bo lahko vsak naredil za doma, potem pa bomo delali venčke, da jih bodo lahko od sobote naprej dobili tudi drugi. Dar za venček bo namenjen za obnovo stare cerkve. Kdor more bi za venček daroval 10 evrov. Torej v petek od 18h naprej.

V nedeljo bomo obhajali prvo adventno nedeljo, ki je hkrati nedelja Karitas. Pri obeh mašah bo blagoslov adventnih venčkov. Vsi vaši darovi, ki jih boste dali v nedeljo v pušico, bodo oddani za Karitas. Dve tretjini darov gre za škofijsko Karitas, ena tretjina pa za Župnijsko Karitas.

V nedeljo, 2. decembra, bo ob 16.30 našo župnijo obiskal Miklavž. Na srečanje vabi vse otroke, starše in tudi druge župljane. Najprej bo igrica, nato pa bo prišel Miklavž. Miklavž bo skromno obdaroval vse otroke. Ker je tudi Miklavža oplazila recesija, prosi, če bi lahko starši in drugi naklonili prispevek za darilo vsaj 5 do 6. evrov. Ta dar boste lahko oddali v poseben nabiralnik, ki bo od jutri naprej v cerkvi zadaj za klopmi.

Bliža se adventni čas, ko bo Marijina podoba potovala od družine do družine za enodnevno molitev. Pred vhodom v cerkev je na mizici posebna brošura, v katero se vpišete družine pod datum, kdaj boste sprejeli na dom Marijo. Prva družina jo bo lahko vzela že v nedeljo.

Danes popoldne ob 14h bo v župniji Dol pri Ljubljani dekanijsko srečanje članov  župnijskih pastoralnih svetov. Vse člane našega ŽPS vabimo, da se tega srečanja udeležijo vsaj v prvem delu, nato pa pridejo ob 17h na dobrodelno prireditev Mladi za Karitas, ki bo v naši cerkvi.

Danes bo ob 17h v naši župnijski cerkvi dobrodelna prireditev ob začetku Tedna Karitas. Posamezni otroci in mladinci, manjše skupine ter otroški in otroško- mladinski zbor nam bodo zaigrali na različne instrumente, drugi pa bodo ob instrumentih zapeli. Kot častni gost bo ob mladih zapel tudi mešani zbor. Program bo zelo pester, živahen in zanimiv, zato vas prav vse res lepo vabimo, da pridete in prisluhnete. Ne zamudite prijetnega dogodka. Vsi vaši prostovoljni prispevki bodo namenjeni za družino matere Z.I., ki je samohranilka petih otrok. Mož in oče je po poškodbi umrl. Gospa preživlja družino s socialno pomočjo in otroškim dodatkom. Mati je brezposelna, a zavzeto išče službo. Družina biva v vlažnih prostorih. Potrebujejo sredstva za kurjavo, plačilo šolskih dejavnosti za otroke in druge družinske potrebe. Potrebno bi bilo prekriti streho, ker jim zamaka. Za vsak dar  v imenu te družine velik Bog plačaj.

Tudi v tem tednu vas vabimo k delavniškim mašam in molitvam za pokojne.

Zahvala vsem, ki ste bili prejšnjo nedeljo udeleženi pri mesečnem darovanju. Pri obeh mašah ste darovali 852 evrov. Bog naj vsakemu povrne.

Po sveti maši lahko danes obiščete župnijsko knjižnico.