1. ADVENTNA NEDELJA - NEDELJA KARITAS

7.00: v zahvalo za 50 let
9.00: +Terezija MEDVED

Ponedeljek, 3.12.2012 - Frančišek Ksaver,duhovnik
19.00: ++Terezija in Anton DRGLIN, obl.

Torek, 4.12.2012 - Janez Damaščan, cerkveni uč.
19.00: za žive in pokojne župljane (namesto 2.12.)

Sreda, 5.12. 2012 - Sava, opat
19.00: +Vinko SKUBIC

Četrtek, 6.12.2012 - Miklavž, škof
 19.00: +Milka JEREB, obl.

Petek, 7.12 2012 - Ambrož, škof in cerkveni učitelj
19.00: v zahvalo Bogu

Sobota, 8.12.2012 - MARIJINO BREZMADEŽNO  SPOČETJE
9.00:  +Drago PETKOVŠEK
19.00: +Olga FERJANČIČ, 7. dan

Nedelja, 9.12.2012 - DRUGA ADVENTNA
7.00: +Franci ZAVRL in ++ZAVRLOVI
9.00:  za žive in pokojne župljane

Nova številka Družine in zadnja številka Ognjišča nam lahko s svojimi članki pomagata h globlji veri in širokemu pogledu na življenje in delovanje kristjanov. Na voljo je tudi nova številka Tomaževega lista za mesec december. Radi si preberite vse članek in obvestila.

V adventnem času prav vse, zlasti pa še otroke in starše vabimo k delavniškim mašam. Otroci si bodo z vsakim obiskom delavniške maše in na druge načine „prislužili“ slamico za jaslice v cerkvi. V jaslicah bo letos toliko slamic, kolikor si jih bodo prislužili otroci na način, kot so to dobili napisano na listkih, posebno še z udeležbo pri delavniških mašah.

V adventnem času bo od danes naprej, od družine do družine potovala Marijina podoba, da bi ob njej  imeli v družini enodnevno adventno pobožnost. Družina, ki želi sprejeti na dom za en dan Marijino podobo naj se vpiše v brošuro, ki je na mizici pred vhodom v cerkev in sicer pod datum, na kateri dan želite sprejeti Marijo. Marijino podobo vzamete v cerkvi po večerni maši (ob nedeljah po nedeljski maši) in jo naslednji dan pred večerno mašo prinesete nazaj v cerkev.

V ponedeljek bo ob 19.45 srečanje za člane Župnijske karitas.

V torek bo ob 20h srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

V četrtek bo god svetega Miklavža, dobrotnika in prijatelja otrok. Zato v četrtek še posebej vabimo k sveti maši otroke in starše.

Petek bo prvi v mesecu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo na novo želel prejemati sveto obhajilo na domu na prve petke. Med tednom se potrudimo za prejem zakramenta svete spovedi ter za različne oblike zadoščevanja Srcu Jezusovemu, na sam prvi petek pa za udeležbo pri sveti maši.

V petek bo ob 20h srečanje za drugo zakonsko občestvo.

V petek bo ob 20h srečanje za mlade, ki so že končali osnovno šolo.

V soboto bo slovesen praznik - Marijino brezmadežno spočetje. Sveti maši bosta ob 9h in ob 19h.

Za bodoče birmance bo v soboto dan birmancev. Veroučenci iz sedmega in osmega razreda se zberejo pred cerkvijo do 15h. Poseben program zanje bo trajal do konca večerne maše. K večerni maši vabimo vse njihove očete in matere, ter botre, kdor si ga je že izbral. Da bo 8. decembra dan birmancev, ste bili tako birmanci kot starši obveščeni že v začetku oktobra. Tudi starši vzemite to povabilo resno in pridite v soboto ob 19h k sveti maši.

V nedeljo bomo pri sveti maši ob 9h obhajali dan zakonskih jubilantov in dan zakoncev. Vse, ki letos obhajate bolj okroglo obletnico poroke, 5, 10, 15, .... let, ste še posebej povabljeni k zahvalni sveti maši in prošnji za Božjo pomoč v prihodnje. Zakonski jubilanti potrdite svojo udeležbo v župnišču vsaj do četrtka. Ker bomo hkrati obhajali tudi dan vseh zakoncev, vabimo v nedeljo ob 9h k sveti maši prav vse zakonce, saj bo to dan zahvale za dosedanje življenje in prošnja za naprej.

V nedeljo  bo po obeh mašah odprta župnijska knjižnica.

V nedeljo, 9. decembra, vabijo romarji iz Selc vse iz naše župnije, ki smo romali v San Giovanni Rotondo, da pridemo v Selca. Ob 14h bo adventna pobožnost, potem bomo v župnijski dvorani pogledali slike iz romarske poti, temu pa bo sledil piknik. S tem nimate nobenih stroškov, ker smo dobili nekaj denarja od romanja, vrnjenega. Med seboj se dogovorite za prevoz.

Res velik Bog plačaj vsem, ki ste prejšnjo nedeljo sodelovali na prireditvi Mladi za Karitas. Hvala vsem, ki ste igrali in peli. Hvala gospe za povezovanje in lepe misli. Hvala vsem, ki ste vodili vaje. Posebna zahvala seveda vsem, ki ste prišli na to dobrodelno prireditev za pomoč šestčlanski družini. Darovali ste 1.711€. Bog vam povrni.
_______________

Danes bo ob 16.30 našo župnijo obiskal Miklavž. Na srečanje vabi vse otroke, predšolske in veroučence. Najprej bo spodbudna igrica, nato pa bo prišel Miklavž. Miklavž je za otroke pripravil darila. Ker je tudi njega oplazila recesija, prosi odrasle, da bi za darilo darovali pet ali šest evrov. Dar vržete v nabiralnik, ki je v cerkvi zadaj za klopmi. Seveda ste na srečanje z Miklavžem povabljeni tudi vsi odrasli.