2. ADVENTNA NEDELJA

Torek, 11.12. 2012 - Luka Kalcedonski
19.00: ++TAVČARJEVI

Sreda, 12.12. 2012 - Marija iz Guadelupe
19.00:+Marija PRIMAR roj SITAR, obl.

Četrtek, 13.12.2012 - Lucija, mučenka
19.00: ++iz družine HRVAT

Petek, 14.12. 2012 - Janez od Križa, cerkveni učitelj
19.00: +Antonija in Franc GNIDOVEC. obl.

Sobota, 15.12. 2012 - Pavel, opat
19.00: v zahvalo

Nedelja, 16.12.2012 - TRETJA  ADVENTNA
7.00: +Roman in Jože ZEMLJAK
9.00: za žive in pokojne župljane

Nova številka Družine, revija Prijatelj in revija Misijonska obzorja, ki so danes na voljo, vsebujejo obilo spodbudnega branja.

V torek bo ob 20h srečanje za starše bodočih birmancev, torej staršev katerih otroci obiskujejo verouk za sedmi in osmi razred.

V torek bo ob 20h izjemoma srečanje za tretje zakonsko občestvo.

V četrtek bo ob 20h srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev.

V soboto bo ob 17h krajša duhovna obnova za vse župnijske sodelavce. Z nami bo gospa Polona dr. Vesel Mušič, ki bo vodila duhovno obnovo.
Vse župnijske sodelavce kot ste: člani župnijskega pastoralnega sveta, izredni delivci svetega obhajila, člani gospodarskega sveta, člani Župnijske Karitas, vsi pevci obeh mešanih zborov, vsi zborovodje in organisti  vseh štirih župnijskih zborov, vsi bogoslužni bralci, ministranti, ki so že končali osnovno šolo, animatorji in mladi, ki prihajate na mladinska srečanja, vsi, ki čistite in krasite cerkev, prvi molivci, zvonarji, vsi ki sodelujete občasno, pri procesiji ali drugače, si res rezervirajte čas in pridite v soboto ob 17h  na to adventno duhovno obnovo. Duhovno obnovo bomo zaključili pri večerni maši ob 19h. Znova si o tem preberite v Tomaževem listu.

V nedeljo, danes teden, bomo že začeli z božično devetdnevnico. Pri devetdnevnici bo obred imenovan: Marijo nosijo. V nedeljo bo ta pobožnost pri maši ob 9h.

V adventnem času vabimo vsak delavnik k sveti maši. Če ne morete priti vsi družinski člani se dogovorite, kdo bo prišel k delavniški maši na posamezne dneve, tako, da bi vsak dan prišel k sveti maši vsaj nekdo iz družine. Zlasti vabimo, da bi prihajali starši  skupaj z otroki. Brez dobre duhovne priprave ne bo pristnega obhajanja božičnih skrivnosti.

Pred vhodom v cerkev so na voljo božične voščilnice, kadilo, koledarji in  oglje.

Za nekaj dni v adventu ni še nobeden napisal, da bi vzeli na dom Marijino podobo, da bi družina ob njej en dan molila. Marija čaka na povabilo.

Danes po sveti maši bo odprta župnijska knjižnica.
--------
To nedeljo, 9. 12. popoldne, smo vsi, ki smo bili na romanju v San Giovanni Rotondo, povabljeni v Selca. Ker imajo v Selcah ob 14h pogreb, ne bodo imeli adventne pobožnosti, ampak nas romarji iz Selc in tamkajšnji župnik vabijo, da pridemo ob 15h v župnijsko dvorano. Najprej si bomo pogledali fotografije z romanja, zato jih vsi, ki ste fotografirali, prinesite s seboj, nato pa bo piknik.