3. ADVENTNA NEDELJA

Ponedeljek, 17.12.2012 - Lazar iz Betanije - Božična devetdnevnica
19.00: +Janez VREČAR

Torek, 18.12.2012 - Božična devetdnevnica
19.00: +Vinko in Mimi LOŽAR, obl.

Sreda, 19.12.2012 - Božična devetdnevnica
19.00: v dober namen

Četrtek, 20.12.2012 - Božična devetdnevnica
19.00: +Jože JANEŽ, 40. obl.

Petek, 21.12.2012 - Peter Kanizij, duhovnik - Božična devetdnevnica
19.00: ++starši ŠUŠTAR in LEBEN

Sobota, 22.12.2012 - Božična devetdnevnica
19.00: +Jožef PAVLIHA, 2. obl.

Nedelja, 23.12.2012 - ČETRTA ADVENTNA - Božična devetdnevnica
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Martin TRAJBARIČ, obl.

Naročnike in nenaročnike čaka nova številka  Družine. Na voljo so še: zadnja številka Ognjišča, Misijonskih obzorij in revije Prijatelj.

V tednu, ki  ga začenjamo, bo vsak večer ob 19h božična devetdnevnica. Za udeležbo pri devetdnevnici pa bi se res potrudili prav vsi. Z udeležbo bomo pokazalo koliko smo hvaležni Kristusu, da je prišel med nas in nas odrešil. Posebno se potrudite vse družine, ki imate predšolske in šoloobvezne otroke. Vsak večer bomo prisluhnili enemu delu božične zgodne z naslovom: Kako sta Lea in Tim spreobračala. Otroci bodo vsak dan dobili poseben list in na njem narisano eno osebo, ki jo bodo izrezali skupaj s podstavkom, da bodo nastajale jaslice.
Vsak dan devetdnevnice bomo imeli adventni obred Marijo nosijo. Poleg kipa Marije in sv. Jožefa, bodo otroci v procesiji nosili stvari, ki bi jih Marija in Jožef potrebovala na poti iz Nazareta v Betlehem in v Betlehemu. Naj bo udeležba pri božični devetdnevnici eno izmed glavnih opravil v teh dneh.

Otroci bodo imeli ta teden v času verouka sveto spoved.

V sredo bo ob 17.30 srečanje z naslovom: Zlata jesen. Tokrat bo naš gost gospod Jure Sešek, napovedovalec na radiu Ognjišče, gledališki igralec, pevec, družinski oče, mož in še marsikaj. Na srečanju ne bomo samo poslušali, ampak bo med udeležence stopil tudi Martin Krpan. Vse starejše in upokojene, kakor tudi vse druge odrasle in mladince vabimo na to zanimivo srečanje.
Ob izhodu bo lahko eden iz družine dobil pisno vabilo za to srečanje.

V sredo nam  bodo skavti med sveto mašo prinesli  Luč miru iz Betlehema. Skavti bodo imeli na voljo tudi posebne sveče, da boste plamen LMB lahko odnesli domov.

V sredo bo ob 20h srečanje za katehumene.

V petek bo ob 20h v župniji Ljubljana Polje priprava na spoved za mlade iz naše dekanije in nato spovedovanje.  Vse mlade, ki so že končali osnovno šolo vabimo, da se tega srečanja radi udeležijo.

V soboto bo ob 17.30 srečanje za ministrante.

V nedeljo bo ob 9h družinska maša, ki bo povezana tudi z božično devetdnevnico.

V nedeljo, danes teden, 23. decembra, bo ob 18h v naši župniji spovedovanje. Spovedovala bosta dva duhovnika od drugod.

Pred vhodom v cerkev lahko dobite v župniji izdelane  božične  voščilnice , kadilo, oglje in koledarje.

V nedeljo, 23. decembra, bo na voljo blagoslovljena voda, da si jo odnesete domov za blagoslov doma na vse tri svete večere.

Izšle so Mohorjeve knjige. Naročniki jih dobite v župnišču.