4. ADVENTNA NEDELJA

Nedelja, 23.12.2012 - ČETRTA ADVENTNA - božična devetdnevnica
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Martin TRAJBARIČ, obl.

Ponedeljek, 24.12.2012 - SVETI VEČER - božična devetdnevnica
18.00: +Zofija AVŠIČ

Torek, 25.12.2012 - B O Ž I Č
0.00:  POLNOČNICA:  za žive in pokojne župljane
9.00: ++starše in brate PODOBNIK
19.00:  za nerojene  otroke

Sreda, 26.12.2012 - Štefan, diakon, prvi mučenec
7.00: ++BRADEŠKOVI
9.00:  ++starši GERŠAK

Četrtek, 27.12.2012 - Janez, apostol, evangelist
 19.00: +Drago Petkovšek (darovali pevci)

Petek, 28.12.2012 - Nedolžni otroci
19.00: +mama Antonija in brat Janez BEDENIK

Sobota, 29.12.2012 - Tomaž Becket škof, mučenec
19.00: +Jože NARED, obl.

Nedelja, 30.12.2012 - SVETA DRUŽINA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Terezija MEDVED

Božično številka Družine, ki je dvojna (v prosti prodaji stane: 3,20) in je na voljo več izvodov kot običajno, lahko dobite pred vhodom v cerkev.
Na mestu za verski tisk lahko dobite že tudi januarsko številko Ognjišča.

Danes popoldne bo ob 18h priložnost za sveto spoved. Spovedovala bosta dva duhovnika od drugod. Ko se izteka adventni čas, ko se bo jutri končala božična devetdnevnica in se s tem končuje tudi čas naše priprave na tako pomemben praznik - božič, naj bo vrhunec osebne priprave na praznik Jezusovega rojstva, res temeljita sveta spoved. Spodobi se, da vsak, ki hoče v pravem duhu obhajati  božične skrivnosti, prejme dobro pripravljen zakrament svete spovedi. Opozorite tudi druge, da bo danes ob 18h spovedovanje. K spovedi vabimo tudi mlade, ki so že končali osnovno šolo, pa v petek niso bili pri spovedi v Polju, ko je bilo spovedovanje za mlade iz naše dekanije, ali pa niso bili doslej pri spovedi v naši župniji ali kje drugje.

Jutri, v ponedeljek bo ob 9.30 spoved za tiste veroučence, ki niso bili v preteklem tednu zaradi različnih obveznosti pri verouku in zato, tudi ne pri sveti spovedi. Otroci, opozorite svoje kolege, da bo jutri ob 9.30 spoved za veroučence, ki niso bili pri spovedi pretekli teden.

Jutri bo sveti večer. Ob 18h (!!!)  bo krajši program svetega večera, ki ga bodo oblikovali mlajši otroci, predvsem člani mlajšega otroškega zbora. Temu bo sledila maša svetega večera. Vse vabimo, da bi sveti večer začeli obhajati s sveto mašo in potem praznovanje nadaljevali doma, zato bo sveta maša že ob 18h, da boste imeli več časa doma za lepo obhajanje svetega večera.  Prav vse: otroke, mlade po osnovni šoli, starše, druge odrasle in starejše vabimo jutri ob 18h k sveti maši, da bo to res sveti večer. Doma vsaka krščanska družina blagoslovi dom, ga med molitvijo rožnega venca pokropi z blagoslovljeno vodo in pokadi s kadilom.

Na sveti večer bo pred polnočnico ob 23.30 izredno zanimiva božičnica, ki jo bodo oblikovali člani obeh mešanih zborov. Peli in uprizorili bodo Slovenski božič, kakor ga je uglasbil skladatelj  Matija Tomc. Prav vse vabimo, da bi prišli v cerkev že do 23.30, da boste v celoti  lahko navzoči pri tej božičnici.
Ob polnoči bo polnočna maša svete noči. Tudi k tej sveti maši vabimo otroke, saj bodo več dni v šoli prosti, da lahko v pravem verskem duhu obhajajo božične praznike. Poleg otrok vabimo k polnočnici vse njihove starše, mladince ter odrasle, - skratka vse župljane. Naj bo to izraz naše hvaležnosti Jezusu za Njegov prihod na zemljo in odrešenje.

Na božič bodo svete maše: ob polnoči, ob 9h in 19h.

Slovenski škofje so sprejeli sklep, da bo 28. december, ko je praznik nedolžnih otrok, odslej narodni dan molitve za nerojeno človeško življenje. Po podatkih Inštituta za varovanje zdravja je bilo od leta 1979 do 2011 storjenih 381.713 umetnih splavov. Toliko je bilo uničenih življenj, toliko ranjenih mater in očetov.  Pri nas bomo imeli sveto mašo za uničena življenja  na božič ob 19h.

V sredo, na praznik svetega Štefana, bosta sveti maši ob 7h in 9h. Pri obeh mašah bo blagoslov soli.

V nedeljo, 30. decembra bomo obhajali praznik Svete Družine. Pri sveti maši ob 9h bo blagoslov otrok. Starši pripeljite k blagoslovu tudi predšolske otroke.

Otroci do 1. januarja nimajo verouka Njihov glavni verouk je, da pridejo k sveti maši na sveti večer, k polnočnici, na božič, na praznik svetega Štefana, v nedeljo in na novo leto.

Danes lahko dobite blagoslovljeno vodo. Lahko si jo natočite sami, če prinesete stekleničko. Lahko pa dobite že natočeno v stekleničko. Kdor more bi za samo stekleničko, ne za blagoslovljeno vodo, daroval vsaj 30 centov.

Še vedno so na voljo: kadilo, oglje, koledarji in božične voščilnice.

V preddverju si lahko prižgete plamen Luči miru iz Betlehema. Skavti so prinesli tudi sveče, da si plamen lahko odnesete domov.

Vsem, ki ste bili prejšnjo nedeljo soudeleženi pri darovanju, velik Bog plačaj. Pri obeh mašah ste darovali 806. evrov.

Ko boste v teh dneh pospravili adventni venček, ga lahko razdrete in leseni obroč prinesete  nazaj, spodaj v preddverje, da se bo uporabil naslednje leto.

Če želite, da vas na nedeljo, 6. januarja, obiščejo na domu koledniki, se vpišite v posebno brošuro, ki je na mizici pred vhodom v cerkev. Otroci, ki so pripravljeni koledovati, pa se še niso javili, naj se oglasijo po sveti maši v župnijski pisarni.

Po sveti maši bo danes odprta župnijska knjižnica.