SVETA DRUŽINA

Torek, 1.1.2013 - MARIJA MATI BOŽJA - Novo leto,  dan miru
ob 7.00:  v čast Brezmadežni
ob 9.00:  +Joži LEVIČNIK

Sreda, 2.1.2013 - Bazilij Veliki, cerkveni učitelj, Gregor Nacianški, škof, cerkveni učitelj
19.00:  +Vinko SKUBIC

Četrtek, 3.1.2013 - Presveto Jezusovo ime
 19.00: +Drago PETKOVŠEK

Petek, 4.1.2013 - PRVI PETEK
19.00: za zdravje

Sobota, 5.1.2013 - Milena, devica
19.00: +Jože PONIKVAR

Nedelja, 6.1.2013 - GOSPODOVO RAZGLAŠENJE
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Lojze FURLAN, obl.

Danes ni nove Družine, ker je bila božična dvojna številka. Je pa na voljo januarska številka Ognjišča. Pri verskem tisku lahko vzamete novo številko Tomaževega lista, za mesec januar. Skrbno si doma preberite vse članke v njem in obvestila, kaj se bo v župniji dogajalo v januarju.

Jutri, na Silvestrovo, vse lepo vabimo ob 19h k sveti maši, da se bomo skupaj Bogu zahvalili za vse prejete milosti in dobrote v tem letu in v zahvalo zapeli zahvalno pesem.

Na novo leto obhajamo praznik Marije Božje Matere in dan miru. Sveti maši bosta po nedeljskem redu:  ob 7h in ob 9h.
Začnimo Novo leto z udeležbo pri sveti maši in s prošnjo k Bogu, da bi nas z naklonjenostjo spremljal celo leto.

V sredo bo ob 19.45 srečanje za člane tajništva ŽPS.

Od vključno srede naprej bo zopet redno verouk.

Izjemoma bo ta teden srečanje za katehumene v četrtek ob 20h, namesto v sredo.

Petek bo prvi v mesecu posvečen Srcu Jezusovemu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo od bolnikov in starejših želel na novo na prve petke prejemati sveto obhajilo na domu. Spodbudite k temu svoje domače, sosede in znance.
Vsak dan je pol ure pred vsako  mašo priložnost za sveto spoved. Na sam prvi petek z veseljem pridite k sveti maši.

V petek bo ob 20h srečanje za drugo zakonsko občestvo.
V petek bo ob 20h srečanje za srednješolce, študente in druge mlade, ki so že končali osnovno šolo.

V soboto, 5. januarja, na tretji sveti večer, bodo ob 18.30 v naši cerkvi člani obeh mešanih pevskih zborov ponovili Slovenski božič, kot ga je uglasbil skladatelj Matija Tomc. Pevci so Slovenski božič peli in uprizorili na sveti večer pred polnočnico. Vsi, ki bi mu želeli ponovno prisluhniti in vsi, ki niste bili pri polnočnici, ste v soboto, na tretji sveti večer lepo povabljeni ob 18.30 v cerkev, da boste doživeli to lepo božično dogajanje v pesmi in uprizoritvi. Povabite tudi svoje prijatelje, da pridejo, prisluhnejo, vidijo in doživijo dogajanje prve svete noči. O tem si preberite tudi v Tomaževem listu.

V nedeljo, bo tudi praznik Gospodovega razglašenja ali sveti trije kralji. Pri sveti maši ob 9h bodo sodelovali koledniki. Po sveti maši pa bodo v skupinah odšli po domovih v župniji ter zapeli božično-novoletno voščilo. Kot običajno bodo koledniki poprosili tudi za darove, ki so v celoti namenjeni za misijonske potrebe. Vsak, tudi majhen dar je pomoč našim bratom in sestram v misijonih.
Če želite, da vas v nedeljo  po deseti uri dopoldne obiščejo na domu koledniki, se vpišite  čim prej, če le mogoče že danes, v brošuro, ki je na mizici pred vhodom v cerkev, če tega še niste storili.

V nedeljo, na praznik Svetih treh kraljev, otroci prinesejo k sveti maši svoje  adventne hranilnike in prihranke, ter adventne hranilnike z adventnimi prihranki svojih staršev in prijateljev. Vsi ti darovi so namenjeni za otroke v misijonih

Tudi na drugi sveti večer, na Silvestrovo in na tretji sveti večer v soboto pred praznikom svetih treh kraljev, kristjani blagoslovimo med molitvijo rožnega venca dom, ga pokropimo z blagoslovljeno vodo in pokadimo s kadilom.

Na soboto, 12. januarja, bo v Domu duhovnosti na Kureščku duhovna obnova za zakonske pare. Vse zakonske pare, ki se srečujejo v treh zakonskih občestvih v naši župniji, kakor tudi vse ostale zakonske pare v župniji lepo vabimo, da bi se udeležili duhovne obnove. Duhovno obnovo bo vodil minorit, pater Andrej Feguš. Začetek bo ob 10h v Domu poleg cerkve na Kureščku, zaključek pa ob 18h. To je izredna priložnost za zakonce. Zakonski pari, ki se boste udeležili duhovne obnove se prijavite v župnišču najkasneje do srede 9. januarja. Zakonci se dogovorite med seboj in spodbudite drug drugega za udeležbo. O tem si prerite v Tomaževem listu. Duhovne obnove se bodo udeležili tudi zakonski pari iz dveh zakonskih občestev iz drugih župnij.
____________

Vsi otroci, mladinci in odrasli, ki bodo naslednjo nedeljo koledovali, se po sveti maši zberejo v veroučni sobi za potrebne dogovore.