GOSPODOVO RAZGLAŠENJE - SV. TRIJE KRALJI

Nedelja, 13.1.2013 - JEZUSOV KRST
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Francka GRČAR, 20. obletna

Poleg nove številke Družine so na voljo tudi zadnja številka Ognjišča, Misijonska obzorja in revija Prijatelj.

Vsak ponedeljek po sveti maši molimo pred Najsvetejšim za trdnost v veri, zato še posebej vabimo vsak ponedeljek k sveti maši in molitvi po maši.

V ponedeljek bo ob 19.45 srečanje za člane Župnijske Karitas.

V torek bo ob 20h srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

V četrtek bo ob 20h srečanje za tiste starše birmancev, ki niso prišli na srečanje 11. decembra lani, in za tiste starše prvoobhajancev, ki niso prišli na srečanje 13. decembra. Staršem birmancem in prvoobhajancev, ki so bili na srečanju decembra, tokrat ni potrebno priti. Če je na srečanje prišel samo eden od staršev, je tokrat povabljen na srečanje še tisti od staršev, ki decembra ni prišel.

V soboto bo od 10h do 18h na Kureščku duhovna obnova za zakonce iz naše župnije in še za zakonce dveh zakonskih občestev iz drugih župnij. Duhovno obnovo bo vodil pater Andrej Feguš. Ponovno vabimo vse zakonske pare iz naše župnije, da bi se odločili in udeležili te duhovne obnove. Prijaviti se je potrebno do srede, 9. januarja v župnišču.  Zakonskim parom duhovno obnovo zelo priporočamo. Pogovorite se med seboj in opogumite drug drugega ter v letu vere izkoristite to enkratno priložnost.

V soboto izjemoma ne bo svete maše.

Danes teden, ko bo nedelja Jezusovega krsta, bodo  imeli naši prvoobhajanci med sveto mašo ob 9h obnovitev krstnih obljub. Zaradi potrebnega dogovora se starši  prvoobhajancev, ki niste bili na srečanju decembra, zanesljivo udeležite srečanja v četrtek.

V nedeljo bodo pri maši ob 9h sodelovali tudi skavti iz stega Štepanja vas.

V januarju obnavljamo naročnino za verski tisk. Vsaka krščanska družina naj bi imela naročen vsaj en verski listi, oziroma versko revijo. Verski tisk  nas seznanja z življenjem in delovanjem kristjanov doma in po svetu, utrjuje versko znanje in krepi naše duhovno življenje. Če verskega tiska ne beremo, sebe in družino prikrajšamo za mnoga spoznanja in številne  duhovne  spodbude. Naročnina na verski tisk  je določen strošek, vendar se ta bogato obrestuje, če verski tisk izkoristimo kot dopolnilo k našemu rednemu duhovnemu življenju. Na verski tisk se lahko naročite v župnišču.

V petek, 1. februarja, se bodo pričela v naši župniji posebna srečanja za mlade kot  resnično dolgoročna priprava na zakonsko življenje. Ta srečanja so namenjena mladim: od teh, ki so lani končali deveti razred pa do študentov in drugih mladih, ki bodo čez leta ali celo desetletje stopili v zakon, čeprav sedaj ne vedo ne kdaj ne s kom se bodo poročili. Prvi sklop petih srečanj bo vodil mlad zakonski par, ki se takšni dolgoročni pripravi na zakon posebej posveča s študijem in praktičnimi življenjskimi izkušnjami.  Vse mlade vabimo, da se odločijo za udeležbo na teh srečanjih. Starši spodbudite  mlade v domači družini in druge, ki jih poznate. Prvo srečanje bo 1. februarja, ob 20h.

Danes bodo po deseti uri koledniki obiskali družine, ki ste to željo napisali v brošuro pred vhodom v cerkev. Če bi še kdo želel, da pridejo k vam domov danes koledniki, se takoj po sveti maši vpišite v brošuro, ki je na mizici pred vhodom v cerkev. Koledniki vam bodo izrazili božično - novoletno voščilo ter vas poprosili za darove, ki so v celoti namenjeni za misijone.