NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA

Nedelja, 13.1.2013 - JEZUSOV KRST
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Francka GRČAR, 20.obl.

Ponedeljek, 14.1.2013 - Feliks, duhovnik
19.00: +Jože STRAŽAR, 6.obl.

Torek, 15.1.2013 - Pavel iz Teb, puščavnik
19.00: +Ivana KEJŽAR, obl.

Sreda, 16.1.2013 - Berard in drugi maroški mučenci
19.00: +Joži LEVIČNIK

Četrtek, 17.1.2013 - Anton, puščavnik
 19.00:++iz družine LUŽAR in +Rozalija LINDIČ

Petek, 18.1.2013- Marjeta Ogrska, kneginja
Začetek molitvene osmina za edinost kristjanov
19.00: +Tone HRVAT, obl.

Sobota, 19.1.2013 - Jakob in drugi jezuitski mučenci
Molitvena osmina za edinost kristjanov
19.00: +Miha in Terezija TOMŠE

Nedelja, 20.1.2013 - 2. NEDELJA MED LETOM
Molitvena osmina za edinost kristjanov
7.00: +Franci ZAVRL  in ++ZAVRLOVE
9.00: za žive in pokojne župljane

Naj nova številka Družine pride v številne družine v župniji.

V sredo bo ob 17.30 srečanje, ki ga imenujemo Zlata jesen. Na srečanje vabimo starejše in mlajše župljane. Tokrat bosta z nami vrhunska alpinista Marija in Andrej Štremfelj iz Kranja. To je prvi zakonski par, ki je skupaj priplezal na Mount Everest. Gospa Marija Štremfelj je Slovenka, ki se je doslej povzpela najviše. Njuno življenje je pestro in zanimivo. Nekaj drobcev iz njunega življenja nam bosta predstavila, hkrati pa nam bosta s projekcijo približala najvišje vrhove sveta. Kdor je bil že na prvih treh srečanjih Zlate jeseni ve, da so to res zanimiva srečanja. Tudi tokrat se nam obetajo nova spoznanja in lepa doživetja. Ob izhodu bo lahko eden iz družine vzel tudi pisno obvestilo o tem srečanju.

V sredo bo ob 20h srečanje za katehumene.

V petek se bo začela molitvena osmina za edinost kristjanov. Kristjani po vsem svetu bomo prosili Boga za milost ponovne edinosti vseh krščenih. Vsak dan molitvene osmine bomo prisluhnili kratkemu razmišljanju o tej problematiki. Prav vse lepo od vključno petka naprej, vabimo vsak dan k sveti maši in obilnejši molitvi za edinost kristjanov.

Letos mineva 70 let, ko je papež Pij XII, povabil vse kristjane po svetu, da bi se posvetili Marijinemu Srcu, kakor je to Marija priporočila v Fatimi. V Sloveniji je bila posvetitev 29. in 30. maja leta 1943, torej sredi vojne. Na ta dogodek so se kristjani pripravljali pet prvih sobot v mesecu, na način kot je priporočila sama Marija v Fatimi.
Naši škofje nam zelo priporočajo, da bi se v letu vere in ob 70. letnici posvetitve Marijinemu brezmadežnemu srcu tudi mi pripravljali s pobožnostjo pet prvih sobot, na obnovitev posvetitve. Obnovitev posvetitve bo 15. avgusta. Ker v poletnih mesecih veliko ljudi ni doma, bomo pobožnost pet prvih sobot obhajali od februarja do junija letos. O tem bomo več razmišljali od naslednje nedelje naprej. Že sedaj pa premislite in se odločite za obhajanje pet prvih sobot v mesecu.

Za mlade, ki so že lani končali osnovno šolo pa vse do študentov in druge fante in dekleta, se bo 1. februarja začel sklop srečanj, na katerih bo mlajši zakonski par mladim pomagal z besedo, slikami in v drugih oblikah, do vesele, sproščene in temeljite priprave na zakonsko in družinsko življenje.
Srečanja so namenjena mladim, čeprav niti najmanj ne vedo s kom in kdaj se bodo morda poročili. Srečanja bodo ob petkih ob 20h. Prvo srečanje bo 1. februarja. Vsem mladim zelo priporočamo, da se odločijo za udeležbo na teh srečanjih. Mladi se obveščajte  med seboj, predvsem starši in tudi drugi pa mlade opozorite na ta srečanja.

Še vedno je čas, da se naročite na verski tisk. Kakšne so cene posameznih  verskih časopisov in revij, si lahko preberete na oglasni deski.

Po sveti maši lahko obiščete župnijsko knjižnico.