TRIKRALJEVSKI KOLEDNIKI

V nedeljo, na praznik Jezusovega razglašenja, je v naši župniji potekala trikraljevska akcija. Kot običajno, so koledniki sodelovali že pri maši, po maši pa so tri pisane skupine kolednikov odšle po župniji, da ljudem ponesejo veselje božičnih praznikov ter jim voščijo vse dobro v novem letu.

Tudi letos je imelo koledovanje misijonski poudarek.
Tokrat je okrog 25 kolednikov obiskalo preko 40 domov. Med vsemi nami, tako navdušenimi koledniki, kot tistimi, ki smo bili veseli njihovega obiska, pa tudi tistimi tam »daleč v misijonih«, ki so jim darovi namenjeni, se je zgradil neviden most. Postali smo si blizu. Za hip smo začutili, da ni samo po sebi umevno, da kljub vsemu, kar zadnje čase pesti našo deželo (in ne le našo), ne živimo v pomanjkanju, kot ga poznajo nekateri drugi.

Navdala nas je hvaležnost, da lahko morda tudi mi, Zadobrovčani, dodamo droben kamenček in tako morda vsaj za kanček omilimo kakšno življenjsko stisko lačnih, bolnih ali osirotelih otrok in njihovih svojcev.

Zato hvala vsem, mladim in mladim po srcu, ki ste blagoslov, ki ga izgovarja Bog nad nami, razigrano ponesli po poteh in domovih Zadobrove in hvala dobri in prijazni ljudje, ki ste kolednike sprejeli. Hvala tudi vam otroci in ljudje »tam daleč«, ki, kot pravijo naši misijonarji, »že dolgo molijo za vas in se vas spominjajo s hvaležnostjo«.

Zadovoljstvo kolednikov, toplo sonce, ki jih je grelo, ko so spet prišli skupaj, torbe, obložene s sladkarijami in najpomembnejše - skrinjice, v katerih se je nabrala lepa vsota denarja za tiste, ki so tega najbolj potrebni.

Na koncu pa še hvaležnost za »moderne kamele« današnjega časa, ki so prihranile marsikakšen peš korak predvsem pri povratku, vse to in še več, da... bilo je dobro.

M. I.

Takole  pa je kolednike v objektiv ujel naš fotograf.