2. NEDELJA MED LETOM - 20.1.2013

19.00: +Vinko in Mimi LOŽAR

Sreda, 23.1.2013 - Henrik, dominikanec - Molitvena osmina za edinost kristjanov
19.00: +Pavla ADANIČ

Četrtek, 24.1.2013 - Frančišek Saleški škof - Molitvena osmina za edinost kristjanov
19.00:+ Marija MARKOVIČ

Petek, 25.1.2013 - spreobrnitev apostola Pavla - Sklep molitvene osmine za edinost kristjanov
19.00: +Jože KUHAR

Sobota, 26.1.2013 - Timotej in Tit
19.00: +Jože ZEMLJAK, obletna

Nedelja, 27.1.2013 - 3. NEDELJA MED LETOM -  nedelja Svetega pisma
7.00:  za žive in pokojne župljane
9.00: +Franc in Cecilija PRIMAR, obletna

V zimskih dnevih naj bo za branje nova številka Družine večkrat v rokah družinskih članov.

Vsak dan, do vključno petka, bomo obhajali molitveni dan za edinost kristjanov. Lepo vabimo vse k sveti maši in obilnejši molitvi za edinost med vsemi, ki smo krščeni.

Vsak ponedeljek po sveti maši molimo pred Najsvetejšim za dar vere.

V torek bo ob 19.45 v veroučni sobi srečanje za tiste, ki ste se, oziroma so se leta 2011, posvetili Srcu Jezusovemu in Marijinemu.

V sredo bo ob 20h srečanje za tretje zakonsko občestvo.

V četrtek, bo ob 20h srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev.

Vsak petek je srečanje za mlade, ki so že končali osnovno šolo.

V soboto, 26. januarja, bo v Zavodu sv. Stanislava, v Šentvidu nad Ljubljano od 8h do 12h, dan odprtih vrat. Možen bo obisk pri pouku na Škofijski klasični gimnaziji, ogledali si boste lahko predstavitev Zavoda in enot, ki delujejo v njem, vajo orkestra, vajo zbora in še druge oblike predstavitve te ustanove.

V nedeljo bo ob 9h družinska sveta maša.

V nedeljo, 27. januarja, bomo obhajali nedeljo svetega pisma.
Ker bo čez teden dni nedelja Svetega pisma, bo danes po obeh mašah in v nedeljo po obeh mašah prodaja različnih izdaj Svetega pisma. Zelo priporočamo, da bi vsaka družina imela Sveto pismo, seveda z namenom, da bi ga pogosto brali. Sveto pismo je lahko lepo darilo za god, rojstni dan, obletnico poroke ali pa darilo birmancu, krščencu ali komer koli. To je lahko ena oblika oznanjevanja Božje besede, še posebno v letu vere.
Na naši spletni strani lahko najdete tudi oznako za povezavo za Sveto pismo na spletu.

Januar je mesec verskega tiska. V nedeljo bo po obeh mašah v veroučni sobi razstava zanimivih knjig, ki si jih lahko izposodite v župnijski knjižnici.

Ob izhodu lahko danes dobi po eden iz družine posebno zgibanko o obhajanju pet prvih sobot, kot pripravo na obnovitev posvetitve Marijinemu Srcu, ki bo 15. avgusta. O pripravi na obnovitev posvetitve Mariji, radi sledite tudi člankom na naši spletni strani. Članki bodo še sledili. V naši župniji bomo začeli obhajati pet prvih sobot  na svečnico.

Ponovno obveščamo, da se bo v naši župniji 1. februarja, začel sklop srečanj, na katerih bodo mladi lahko slišali iz ust mladega zakonskega para vrsto spodbud, smernic in pričevanj za srečno zakonsko in družinsko življenje. Na ta srečanja vabimo mlade, od teh, ki so lani končali osnovno šolo, do študentov in druge mlade.