3. NEDELJA MED LETOM - NEDELJA SVETEGA PISMA

Nedelja, 3.2.2013 - 4. NEDELJA MED LETOM  - sveti BLAŽ
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: ++TRDINA in VREČAR

Mesec verskega tiska naj bo spodbuda za  branje nove številke Družine in Ognjišča.

V torek bo ob 20h srečanje za starše bodočih birmancev. Gostja pri srečanju bo gospa dr. Polona Vesel Mušič. Govorila bo o mladostništvu, vrednoti vere i in sveti birmi. Zanesljivo se srečanja udeležite vsi starši birmancev.

V sredo bo takoj po sveti maši srečanje članov tajništva župnijskega pastoralnega sveta.

V sredo bo ob 20h srečanje za katehumene.

Petek bo prvi v mesecu, posvečen Srcu Jezusovemu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Pred prvim petkom vse vabimo k sveti spovedi, na sam prvi petek pa k sveti maši.

V petek bo ob 20h srečanje za drugo zakonsko občestvo.

V petek bo ob 20h začetek posebnega sklopa srečanj za mlade. Srečanja bo vodil mlajši zakonski par. Ob pričevanjih, krajših filmih, pogovorih in podanih izkušnjah, se bodo mladi uvajali v svet pristne ljubezni, dolgoročne solidne priprave na zakon in  s tem na  odgovorno družinsko življenje. Nekateri mladi so že dobili pisna vabila na dom. Danes lahko ob izhodu dobite pisna obvestila o teh srečanjih Če morete obvestilo posredovati še komu, ga radi vzemite in ga odnesite mladim župljanom. Vabilo je na rumenem papirju. Na srečanja vabimo vse mlade; od teh, ki so lani končali deveti razred do študentov in druge mlade.

V soboto bo slovesen praznik Gospodovo darovanje ali svečnica. Ta dan bosta dve sveti maši; ob 9h in ob 19h. Pri obeh mašah bo blagoslov sveč, zato prinesite k sveti maši sveče za blagoslov. Nekaj sveč je danes na voljo spodaj v veroučni sobi, da jih lahko kupite.

Sobota bo prva v mesecu, posvečena Srcu Marijinemu. V naši župniji bomo v soboto začeli z obhajanjem petih prvih sobot, v duhu priprave na obnovitev posvetitve Mariji.
Kdor se odloči za obhajanje petih prvih sobot v duhu Fatimskega naročila je potrebno, da prejme zakrament svete spovedi, da na prvo soboto prejme sveto obhajilo, moli en del rožnega venca in vsaj  petnajst minut razmišlja o eni ali več skrivnostih rožnega venca.
O obhajanju prvih soboto je bila prejšnjo nedeljo pridiga. Nekaj člankov o tem si lahko preberete na  naši spletni strani. To kar je napisano na naši spletni strani  lahko danes dobite tudi razmnoženo na modrem papirju, da bi se laže odločili za obhajanje petih prvih sobot. Napisano je pojasnilo zakaj obhajanje petih prvih sobot in o prejemu zakramenta svete spovedi.
K spovedi lahko pristopi vsak že več dni prej, le da je na prvo soboto, za prejem svetega obhajila v stanju posvečujoče milosti. Rožni venec lahko moli vsak sam doma, lahko pa pridete na prvo soboto že pol ure pred začetkom maše v cerkev in ga molite skupaj z drugimi verniki. Za vse, ki boste to želeli bo na prvo soboto takoj po končani sveti maši petnajst minut skupno razmišljanje v cerkvi, tako po sveti maši ob 9h kot po sveti maši ob 19h. Ob mislih, ki bodo nanizane, bo lahko vsak premišljeval o določeni skrivnosti rožnega venca. Seveda lahko o tem razmišlja tudi vsak sam doma. Tudi lepo obhajanje prvih sobot, nas lahko utrdi v veri.
Priložnost za spoved je pol ure pred začetkom vsake svete maše. Za spoved se potrudite vsaj nekaj dni pred prvim petkom.

V nedeljo bo tudi god svetega Blaža. Kdor bo želel bo lahko prejel poseben blagoslov na prošnjo svetega Blaža.

Ob nedelji Svetega pisma so pripravljeni posebni zvitki, na katerih je napisana misel iz Svetega Pisma. Kdor želi si lahko en zvitek vzame ob izhodu v košarici in ob tej svetopisemski misli razmišlja med tednom.

Sedaj po končani sveti maši, ste prav vsi povabljeni, da  ne bi šli domov naravnost skozi glavni vhod, oziroma izhod, ampak bi  ob mesecu verskega tiska, naredili ovinek  in šli najprej skozi veroučno sobo. Tam je razstava zanimivih knjig z versko vsebino, ki si jih lahko izposodite v župnijski knjižnici. Vsaj bežno poglejte naslove teh knjig. Ob nedelji Svetega pisma je tudi manjša razstava različnih izdaj Svetega pisma in nekaterih priročnikov za boljše razumevanje Svetega pisma.

V veroučni sobi lahko kupite danes in še jutri, tudi različne izdaje Svetega pisma ali sveče za blagoslov na svečnico.

Na soboto, 9. marca, bomo imeli  skupaj z župnijo Polje, postno romanje na Madžarsko. Obiskali bomo Monošter, Gornji Senik in kraj Jak. Cena za romanje vključno s kosilom je 40 evrov. Ker imamo omejeno število mest, se čim prej prijavite. Več si o romanju preberite  na panoju v preddverju.
Vsem zahvala za darovanje prejšnjo nedeljo. Skupaj ste darovali 854 evrov. Bog povrni.