4. NEDELJA MED LETOM - sv. Blaž

Nedelja, 10.2.2013 - 5. NEDELJA MED LETOM
7.00: ++BRADEŠKOVI
9.00: za žive in pokojne župljane

O trenutnih problemih, ki se pojavljajo v naši družbi, ob branju nove številke Družine, lahko spoznamo stanje tudi z drugačnega vidika.

V novi številki Tomaževega lista je več pomembnih obvestil o dogodkih v župniji, ki bodo v bližnji prihodnosti.

Vsak ponedeljek prosimo po sveti maši pred Najsvetejšim za dar poglobljene vere.

V ponedeljek bo ob 19.45 v veroučni sobi Občni zbor župnijske Karitas. Na občni zbor ste povabljeni tudi drugi župljani, ne samo člani župnijske Karitas.

V torek bo ob 20h srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

V četrtek bo ob 19h v dvorani v Zadvoru, oziroma Dobrunjah, v župniji Sostro drama o blaženem mučencu Lojzetu Grozdetu. Z naslovom: "Sem mislil, da sem sam".  Drama  prikaže življenje in delo tega našega mučenca  od težke mladosti do mučeniške smrti. O tem si lahko preberete tudi v novi številki Tomaževega lista.
Dvorana, v kateri bo prikazana omenjena drama je nekoliko pred pokopališčem in šolo v Sostrem, oziroma malo naprej od pošte v Dobrunjah, če gledamo iz ljubljanske strani.
Ogled drame prav vsem zelo priporočamo, tako mladim kot odraslim. Prikaz življenja našega prvega mučenca, bo dober uvod v letošnji postni čas in obenem pomenljiv dogodek ob kulturnemu prazniku. Če kdo ne ve kje je omenjena dvorana, lahko dobi potrebne informacije v župnišču. Za prevoz se dogovorite med seboj. Vsak, ki si ne bo ogledal  tega  dramatičnega prikaza  mučenca Grozdeta, bo opustil  koristno priložnost.

V četrtek bo izjemoma sveta maša samo zjutraj ob 7h.

Vaši darovi, ki jih boste dali v nedeljo v pušico, bodo po naročilu škofov, v celoti oddani za vzdrževanje Teološke fakultete.

9. marca bo skupaj z župnijo Ljubljana Polje postno romanje na Madžarsko. Več o romanju si preberite v Tomaževem listu. Cena za vožnjo, kosilo na Madžarskem in vstopnine je 40€. Župnija Polje ima prvi avtobus že napolnjen. Zbirajo prijave za drugi avtobus. V drugem avtobusu je število sedežev za našo župnijo omejeno. Kdor namerava na to romanje naj se res čim prej prijavi in vplača vsaj del stroška, da s tem potrdi udeležbo. Če iz naše župnije ne bo kmalu prijav, bodo v drugi avtobus sprejeli več romarjev v Polju.

Vsem, ki morete nakloniti za celo leto vsaj šest evrov v tako imenovani sklad milijonar dobrote, ste povabljeni da bi to storili. Lani smo imeli takšnih dobrotnikov 59. Je morda v župniji toliko ljudi s čutečim srcem za ljudi v stiski, da bi letos presegli to število?  Tudi o tem si lahko več preberete v novi številki Tomaževega lista.