OBČNI ZBOR ŽUPNIJSKE KARITAS

V ponedeljek, 4. februarja, je imela naša župnijska karitas svoj letni občni zbor, na katerem je 14 rednih sodelavcev, skupaj z nekaterimi gosti, pregledalo svojo dejavnost v minulem letu in se dogovorilo za vnaprej,

Standardne dejavnosti so potekale po ustaljenem redu (skrb za okoli 80 starejših, invalidnih, bolnih - 2x letno srečanje, obiski na domu, voščilnice itd.; delitev evropske in domače hrane pomoči potrebnim; skrb za večje družine; zbiranje oblačil; pomoč pri župnijskem delu itd). Med novostmi sta najbolj padli v oči dve zadevi: mesečna srečanja "Zlata jesen" z zanimivimi gosti in dobrodelna prireditev "Mladi za karitas", povezana z zbiranjem prostovoljnih prispevkov za izbrano družino v stiski.

V tekočem letu želijo svoje človekoljubno delo nadaljevati v nezmanjšanem obsegu. Radi bi  ga obogatili z novimi oblikami in novim zagonom, pri čemer si iskreno želijo še več sodelavcev. Naj letošnje leto vere poveča čut za sodelovanje in pomoč bližnjemu pri čim večjem številu naših župljanov!

G. župnik je vsem karitativnim delavcem izrazil globoko hvaležnost in zahvalo, enaka čustva
pa izražajo člani ŽK tudi vsem svojim dobrotnikom, z iskreno željo, da jim tudi v prihodnje stojijo ob strani.

Š.T.