5. NEDELJA MED LETOM

Nedelja, 17.2.2013 - PRVA POSTNA
7.00: +France ZAVRL
9.00: za žive in pokojne župljane

Ne pozabite na novo številko Družine.

V ponedeljek bo praznik Lurške Matere Božje in svetovni dan bolnikov. Priporočimo Bogu vse bolnike in ta dan ali v bližnjih dneh obiščimo vsaj enega bolnika.

V torek, bo ob 19.45 v veroučni sobi srečanje za vse bogoslužne bralce.  Vsi, ki redno ali občasno berete berila in druga besedila pri bogoslužju, ste lepo povabljeni na srečanje.

V sredo bo pepelnica, začetek postnega časa. Na pepelnico bosta dve sveti maši in sicer ob 9h in ob 19h. Pri obeh mašah bo spokorni obred pepelenja.
Na pepelnico in na veliki petek je strogi post. Kadar je strogi post ne jemo mesa in se smemo samo enkrat najesti do sitega. Vsak petek je zdržek od mesa. Na petke izven postnega časa smemo zdržek od mesa nadomestiti z nekim drugim dobrim delom ali premagovanjem. Na petke v postnem času pa smo se dolžni zdržati, da ne jemo mesa.

V sredo bo ob 20h srečanje za tretje zakonsko občestvo.

V sredo bo ob 20h srečanje za katehumene.

V petek bo po sveti maši kratka pobožnost križevega pota.

V petek bo ob 20h v naši župniji skupno srečanje za mlade iz župnij Polje, Zalog in Zadobrova. Na tem srečanju bo mlajši zakonski par nadaljeval z drugo temo v nizu petih srečanj na katerih mladi lahko dobijo zelo dobre smernice za čim bolj srečno življenje v prihodnosti, ko bo čas za zakonsko  in družinsko življenje. Obenem pa se bodo vrstila opozorila pred nevarnimi pastmi pred katerimi se lahko znajdejo mladi. Vse mlade, zlasti tiste, ki niso prišli na prvo srečanje 1. februarja, vabimo, da se pridružijo vsaj v petek. Škoda je opustiti zanimiva, živahna, nazorna, spodbudna  in za mlade izredno koristna  srečanja. Mladi, ki so prišli na prvo srečanje povedo, da je lahko vsem mladim žal, da niso prišli že prvič.

V soboto bo v župniji Ljubljana Fužine dekanijski molitveni dan za duhovne poklice. Ob 9h bo sveta maša, somaševanje dekanijskih duhovnikov, potem pa se bodo vrstili verniki posameznih župnij iz naše dekanije in eno uro molili za duhovne poklice. Naša župnija  bo imela uro molitve od 11h do 12h. Prav vse vabimo, da bi radi prišli in molili za duhovne poklice. Deset minut pred enajsto se dobimo pred cerkvijo na Fužinah za dogovor kako bo potekala molitev. Znova si preberite o tem v Tomaževem listu.

V soboto bo za bodoče birmance, torej za veroučence iz sedmega in osmega razreda, drugi birmanski dan. Začetek bo ob 15. Birmanski dan bomo zaključili z udeležbo pri sveti maši ob 19h. K sveti maši vabimo vse starše birmancev, saj bodo misli pri maši namenjene predvsem staršem.

Ker bodo imeli otroci na četrto nedeljo v mesecu že počitnice, bo družinska maša že prihodnjo nedeljo, 17. februarja, ob 9h. Vse družine ste lepo povabljene, da se udeležite tega družinskega evharističnega slavja.

V nedeljo bo pri obeh mašah darovanje za obnovo cerkve.

V petek 15. februarja  in v soboto 16. februarja, bosta informativna dneva na škofijski klasični gimnaziji v  Šentvidu nad Ljubljano