1. POSTNA NEDELJA

19.00: ++Leopold in Ivanka BABNIK
 po maši: molitev pred Najsvetejšim

Torek, 19.2.2013 - Konrad
19.00: +Alojzija PERČIČ, obl.

Sreda, 20.2.2013 - Jacinta in Frančišek, fatimska pastirčka
19.00: +Milka GLUHAK

Četrtek, 21.2.2013 - Irena Rimska
19.00: +Janez KLEŠNIK, obl.

Petek, 22.2.2013 - Sedež apostola Petra
19.00: +Ivanka AVŠIČ; 10. obl.
   po maši križev pot

Sobota, 23.2.2013 - Polikarp, škof, mučenec
19.00: ++Roman in Jože ZEMLJAK

Nedelja, 24.2.2013 - DRUGA POSTNA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Ivan ČEH, obl  in ++iz družine SODEC

V novi številki Družine je več pomembnih člankov o papeževem odstopu in drugih zanimivostih iz življenja Cerkve, tudi nekaj iz naše župnije. Izšla je tudi nova številka Misijonskih obzorij.

V tednu, ki je pred nami, bomo imeli dve izredno zanimivi srečanji. V torek bo ob 20h naš gost gospod Luka Stražar, naš župljan, vrhunski alpinist in plezalec, ki je za svoje neverjetne dosežke prejel visoko priznanje imenovano Zlati cepin. O vzponih na najvišje vrhove sveta in o plezanju v pokončnih stenah tudi več kot kilometer in pol visoko, nam bo spregovoril in v slikah pokazal gospod Luka.

V sredo bo ob 17.30 naslednje srečanje z imenom: Zlata jesen. Naš gost bo tokrat gospod dr. Matija Ogrin, literarni zgodovinar in avtor številnih člankov v Družini. Z njemu lastnim žarom in navdušenjem nam bo spregovoril o pomenu Brižinskih spomenikov, Škofjeloškega pasijona, zbranih Slomškovih del in podobno, za naš čas. Spregovoril nam bo tudi o njegovih stikih z rojaki po svetu in o zbiranju pričevanj o zamolčanih dogodkih slovenske medvojne in povojne zgodovine. Seveda nam bo povedal tudi, kako uspe usklajevati svoje poklicno delo, družbeno udejstvovanje in družinsko življenje.
Prav vse, od mladih do starejših vabimo na obe srečanji. Obe srečanji spadata še v okvir našega praznovanja kulturnega praznika. Rezervirajte si čas za ti dve srečanji, saj bo za vsakogar škoda zamuditi eno ali drugo srečanje.

V petek znova vabimo ob 20h vse mlade, ki so že končali osnovno šolo na tretje srečanje, na katerem bomo prisluhnili pričevanjem mladega zakonskega para. Na teh srečanjih se nizajo zelo pomembne spodbude, pogledi in smernice za  srečno zakonsko in družinsko življenje. Vse mlade, od teh, ki so lani končali deveti razred, do srednješolcev, študentov in drugih mladih,ki so morda že v poklicih, vabimo, da se teh srečanj radi udeležijo. Vsako srečanje lahko vsakemu pomaga oblikovati pravilne poglede in stališča do sebe, oseb drugega spola  in zdrave poglede na življenje, zlasti  na zakonsko in družinsko življenje.

V soboto bo ob 17.30 srečanje za ministrante.

V nedeljo bo pri sveti maši ob 9h, slovesna podelitev Svetega pisma našim prvoobhajancem.

V nedeljo bo po obeh mašah odprta župnijska knjižnica.

Slovenska Karitas nas tudi letos vabi in spodbuja, da bi 40 dni, torej postni čas,  preživeli brez alkohola. V ta namen so nam poslali posebne zgibanke, katere boste lahko po eden iz družine dobili ob izhodu.
Prav tako boste ob izhodu lahko dobili pisno vabilo za obe srečanji, tako za srečanje z gospodom Lukom Stražarjem, alpinistom, kot z gospodom Matijem Ogrinom, ki bo gost na srečanju Zlate jeseni.

V postnem času, ko imamo dvakrat strogi post in vsak petek zdržek od mesa, ko naj se zdržimo in ne pijemo alkohola, ali pa se odpovemo tudi drugim dobrinam, bi prihranek namenili za Karitas. V cerkvi je zadaj za klopmi poseben nabiralnik, kamor lahko oddaste svoj dar za Karitas.
Na mizici pred vhodom v cerkev so posebne zgibanke s položnicami, s katerimi  lahko svoj postni dar nakažete tudi kot pomoč ljudem v bližnjih balkanskih državah.

Mediji so vas obvestili, da je sedanji papež napovedal svoj odstop. V svoje molitve radi vključimo sedanjega papeža in prosimo, da bi kardinali izbrali takšnega novega Petrovega naslednika, ki bo najbolj primeren za sedanji čas.

Vse otroke, mladince in vse vas odrasle vabimo, da bi v tem postnem času še več storili za poglobitev in utrditev svoje vere in prijateljski odnos do Boga. Vse vabimo tudi na delavnike k sveti maši, pobožnosti križevega pota in obilnejši molitvi. Otroke in mladince spodbujamo, da bi prihajali k sveti maši tudi na delavnike in križevemu potu. Doma pa, da bi več molili in brali Sveto pismo. Ta svoja postna prizadevanja so zaznamovana s posebnimi liki, ki jih dobijo za posamezno duhovno dobro delo.

To nedeljo popoldne bo ob 18h pobožnost križevega pota. Vse vabimo, da se te postne pobožnosti radi udeležite. Kdor potrebuje za branje očala, naj jih prinese s seboj.