2. POSTNA NEDELJA

Nedelja, 3.3.2013 - TRETJA POSTNA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Miro PEČAR

V novi številki Družine, kateri je dodana priloga Slovenski čas, je vrsta pomembnih člankov. Posebno pozornost zasluži daljši članek o pomoči škofa Rožmana Judom v času vojne.
Izšla je tudi  nova številka Ognjišča.

V tednu, ki je pred nami ne bo verouka, ker imajo otroci in mladinci šolske počitnice.

V tem tednu bo srečanje za katehumene dvakrat in sicer v torek in v sredo, obakrat ob 20h.

V sredo bo takoj po sveti maši srečanje za člane tajništva župnijskega pastoralnega sveta.

V tem tednu vse spodbujamo in vabimo k sveti spovedi, da se lahko vsak pripravi na prvi petek in prvo soboto. Priložnost za spoved je pol ure pred začetkom vsake svete maše.

Petek bo prvi v mesecu, posvečen Srcu Jezusovemu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Zvečer vse vabimo k sveti maši. Prvi petek v mesecu je dan zadoščevanja Srcu Jezusovemu,
V petek bo pobožnost križevega pota ob 18.45.

Sobota bo prva v mesecu. Pripravljamo se na obnovitev posvetitve Mariji. Pred tem so nas škofje povabili, da bi opravili pobožnost petih prvih sobot, kot je priporočila Marija v Fatimi. Pred prvo soboto naj bi vsak dobro pripravljen prejel zakrament svete spovedi, na samo prvo soboto pobožno prejmemo sveto obhajilo, molimo en del rožnega venca in vsaj petnajst minut premišljujemo o eni ali več skrivnostih rožnega venca. Rožni venec in premišljevanje lahko opravi vsak doma. Lahko pa na prvo soboto pridete pol ure pred začetkom svete maše v cerkev k molitvi rožnega venca, saj pred vsako mašo molimo rožni venec. Po končani sveti maši bo v cerkvi skupno premišljevanje o eni skrivnosti rožnega venca, za tiste, ki ne boste  premišljevali doma.
Če kdo ni začel z obhajanjem petih prvih sobot  v februarju, lahko začne na prvo soboto v marcu.

V petek bo ob 20h srečanje za drugo zakonsko občestvo.

V soboto bo v Dravljah v cerkvi in redovnih hišah, dan oprtih vrat, da bi mladi in odrasli lahko bolje spoznali delo in življenje  ljudi v duhovnih poklicih. Začetek bo ob 9.30, zaključek pa bo ob 12h s kratkim nagovorom gospoda nadškofa. Starše spodbujamo, da bi se z veroučenci od petega do devetega razreda in s srednješolci, radi udeležili tega srečanja. Omogočite jim udeležbo s prevozom. Zlasti vabimo na to srečanje bodoče birmance in starše.

V  nedeljo bodo vsi vaši darovi, ki jih boste dali v pušico, namenjeni za vzdrževanje Bogoslovnega semenišča v Ljubljani.

Vsem res iskrena zahvala za darove pri darovanju  prejšnjo nedeljo. Pri obeh mašah ste darovali 790 evrov.

To nedeljo popoldne bo ob 18h, vse lepo vabimo k pobožnosti križevega pota. Kdor potrebuje za branje očala, naj jih prinese s seboj. Izkoristimo vse postne priložnosti za duhovno obogatitev.

Na mizici za klopmi v cerkvi so v košarici posebni zvitki, na katerih so napisane različne praktične postne spodbude. Na vsakem listku je napisana ena od  šestnajstih različnih nalog. Tudi uresničevanje te pobude je lahko majhen delež v prizadevanju za spreobrnjenje. Kdor želi, lahko vzame en zvitek in se potrudi za uresničevanje  napisane  spodbude.

Po sveti maši lahko danes obiščete župnijsko knjižnico.

Prihodnjo nedeljo, 3. marca, bo ob 15h pobožnost križevega pota za vernike naše dekanije  na poti k cerkvi svetega Urha, v župniji Sostro. Pobožnost se bo začela v dolini pri spomeniku, kjer se cesta začne vzpenjati v hrib do cerkve.