3. POSTNA NEDELJA

Nedelja, 10.3.2013 - ČETRTA POSTNA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: ++starše NOVAK in VLAH

V novi številki Družine je poleg ostalega res vredno prebrati daljši zapis o zgodovini papeštva  in o kriku Hude jame. V zadnji številki Ognjišča, na voljo je še nekaj izvodov, je v reportaži o arhitektu dr. Jožetu Kušarju, opisano tudi nastajanje nove cerkve v Zadobrovi.
Danes je na voljo tudi nova številka Tomaževega lista za mesec marec. V njem so napisana obvestila za postni čas, za velikonočno tridnevje in samo veliko noč.

V ponedeljek, bo po sveti maši in molitvi pred Najsvetejšim, ko prosimo za dar trdne vere, srečanje za člane Župnijske karitas.

V torek bo ob 20h srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

V sredo bo ob 20h srečanje za katehumene.

V četrtek, bo ob 20h srečanje za starše prvoobhajancev.

V petek bo četrto srečanje za mlade, ki so že končali osnovno šolo, v nizu petih srečanj z mlajšim zakonskim parom, ko v različnih oblikah zakonca podajata konkretne in praktične smernice za življenje v zakonu. Vse mlade lepo vabimo na to srečanje.

V soboto bomo imeli skupaj z župnijo Ljubljana Polje, postno romanje na Madžarsko. Odhod posebnega avtobusa bo v soboto ob 6h zjutraj izpred cerkve v Zadobrovi. Vsak romar mora imeti s seboj bodisi veljavno osebno izkaznico ali veljaven potni list. Kosilo bomo imeli na Madžarskem, ostalo potrebno hrano pa si vsak vzame s seboj. Če kdo še ni poravnal stroška romanja in kosila, skupaj 40 evrov, naj skuša to urediti čim prej.

V nedeljo, 10. marca, bo ob 19h na Viču v dvorani tik ob cerkvi muzikal o Materi Tereziji  z naslovom "Svinčnik Zanj", ki ga oblikujejo mladi povezani v misijonski skupini Pridi. (V Tomaževem listu je napačno napisano, da ga oblikuje misijonska skupina Pota). Mladi iz skupine Pridi, so pred časom sodelovali v naši župniji pri maši in nam za konec zapeli tudi del iz omenjenega muzikala. Muzikalu je res vredno prisluhniti in si ogledati predstavo o blaženi Materi Tereziji, misijonarki ljubezni. Slikce s predstave.

Danes popoldne ob 15h bo po poti k cerkvi svetega Urha, v župniji Sostro, pobožnost križevega pota za odrasle vernike naše dekanije, seveda lahko pride k pobožnosti vsak, kdor želi. Do 15h se zberemo pri spomeniku v dolini, kjer se prične cesta vzpenjati na sam grič  do cerkve Svetega Urha. Od tu naprej bo pobožnost križevega pota.

Danes popoldne ob 18h bo pobožnost križevega pota tudi v naši župnijski cerkvi. Pobožnost bodo oblikovali člani župnijskega pastoralnega sveta. Prav vse lepo vabimo h postni pobožnosti križevega pota bodisi k Svetemu Urhu, ali v našo cerkev.

V tednu, ki ga začenjamo bo zopet redno verouk.