Nedelja, 10.3.2013 - ČETRTA  POSTNA

Nedelja, 17.3.2013 - PETA  POSTNA - TIHA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Marija KONČAR, obletna

V novi številki Družine so fotografije vseh 115 kardinalov, ki bodo volili novega papeža. Vsebuje še vrsto zanimivih člankov.

V torek bo ob 20h srečanje za starše veroučencev iz sedmega in osmega razreda, ki so kandidati za prejem zakramenta svete birme.

V sredo bo ob 20h srečanje za katehumene.

V četrtek bo ob 19h sveta maša po namenu, da bi kardinali izvolili novega papeža po Božji volji. Vse lepo vabimo k tej sveti maši.

V petek bo ob 20h peto srečanje za mlade, ki so že končali osnovno šolo, v nizu petih srečanj z mladim zakonskim parom. Na teh srečanjih mladi v različnih oblikah dobivajo smernice za čim bolj srečno življenje v zakonu, do katerega bo morda prišlo šele čez vrsto let ali celo desetletij.

V soboto bo v naši župniji dan čaščenja Svetega Rešnjega Telesa. Prva sveta maša bo ob 7,30. Nato bo Najsvetejše izpostavljeno do 11h, popoldne pa od 14h do 19h. Ob 19h bo druga sveta maša. Daroval jo bo policijski vikar g. Janko Novak.
Kdaj ste povabljeni k čaščenju verniki posameznih predelov župnije, boste lahko dobili ob izhodu po eden iz družine, napisano na posebnih listih. Če ne morete priti ob določeni uri, pridite kadar morete. Starši poskrbite, da bi prišli k čaščenju vsi veroučenci. Mladi, ki so že končali osnovno šolo, so povabljeni k čaščenju od 18h do 19h. Vsak župljan naj bo ta dan prišel k eni maši in vsaj eno uro k molitvi izven maše. Kdor živo veruje v Jezusovo navzočnost v evharistiji, ne more ostati ta dan brezbrižen do Jezusa, ki nas bo čakal v cerkvi.

V nedeljo bo pri obeh mašah mesečno darovanje za obnovo stare cerkve.

V nedeljo, 17. marca, bodo imeli mladi iz naše dekanije ob 20h pobožnost križevega pota pri Svetem Urhu v župniji Sostro.

Od 17. do 23. marca bo na radiu Ognjišče potekal radijski misijona. Misijonske govore in pogovore bosta imela nadškofa Stres in Turnšek.

Danes popoldne bo izjemoma pobožnost križevega pota ob 17h. Bodite na to spremembo pozorni. Kdor za branje potrebuje očala, naj jih prinese s seboj.

Danes lahko po sveti maši obiščete župnijsko knjižnico.

Danes zvečer bo bo 19h  na Viču, v dvorani tik ob cerkvi muzikal o Materi Tereziji z naslovom: Svinčnik Zanj. Vsi, ki so si že ogledali omenjeni muzikal in mu prisluhnili, zelo pohvalijo to prireditev. Muzikal izvajajo mladi iz misijonske skupine Pridi, ki so pred časom sodelovali tudi pri maši v naši župniji in na koncu zapeli mogočen spev iz omenjenega muzikala. Zato bo danes križev pot že ob 17h, da se boste lahko udeležili tudi muzikala. O tem in drugem si lahko ponovno preberete v zadnji številki Tomaževega lista.

Znova spodbujamo vse župljane, da bi se vsak potrudil za osebno duhovno prenovo. V tem duhu vse vabimo, da bi se bolj pogosto udeleževali delavniških maš, da bi prihajali k pobožnosti križevega pota, da bi bilo več osebne in skupne družinske molitve, ter storjenih več dobrih del in premagovanj.
Ko se v postnem času odrekamo pri hrani, zabavah, se odrečemo kakšni vožnji, manj potrebnemu telefoniranju, cigaretom, kavi in podobno, ta prihranek namenimo za Karitas, v pomoč tistim, ki žive v pomanjkanju. Zadaj v cerkvi je nabiralnik, kamor lahko oddaste svoj dar za Karitas.