5. POSTNA - TIHA NEDELJA

Nedelja, 17.3.2013 - PETA  POSTNA -TIHA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Marija KONČAR, obl.
18.00: križev pot

Ponedeljek, 18.3.2013 - Ciril Jeruzalemski, cerkveni učitelj
19.00: za žive in pokojne iz družin STERGAR, PLANINŠEK in POVŠE
          po maši: molitev pred Najsvetejšim

Torek, 19.3.2013 - SVETI JOŽEF, Jezusov rednik
9.00: +Jože ILOVAR, obletna
19.00: +Jože PONIKVAR

Sreda, 20.3.2013 - Martin, škof
19.00: +Štefan in Marko  BUDIŠA, obletna

Četrtek, 21.3.2013 - Nikolaj, kmet in puščavnik
19.00: ++starši JERE in pokojni  stric Antona

Petek, 22.3.2013- Lea, spokornica
19.00: +Maks PRAŠNIKAR, 9. obletna
          križev pot

Sobota, 23.3.2013 - GOSPODOVO OZNANJENJE
          liturgično praznovanje
 19.00: +Frančiška VRŠIČ, obl.

Nedelja, 24.3.2013 - ŠESTA  POSTNA - CVETNA
7.00: +France  ZAVRL in ++BRADEŠKOVI
9.00: za žive in pokojne župljane

Nova številka Družine, zlasti še priloga slovenski čas vsebujeta veliko člankov s pomembno vsebino, kot so: Kristjani ob zidu žalovanja; Iz preglobokih korenin starih zamer in Nekonfesionalni verski pouk.

V tem tednu bodo imeli veroučenci v času verouka sveto spoved, razen tisti, ki imajo  verouk ob torkih. Ti bodo imeli spoved 26. marca.

Od praznika svetega Jožefa, 19. marca, pa do ponedeljka, 25. marca, bomo obhajali Teden družine. V tem času vsak dan vabimo k sveti maši družine, ali vsaj tiste družinske člane, ki so takrat prosti, da bi prihajali in molili vsak za svojo družino in tudi za vse druge družine.

V torek bo slovesni praznik god Svetega Jožefa, Jezusovega rednika. Sveti maši bosta ob 9h in ob 19h. V torek ne bo verouka. Starši ste skupaj z veroučenci lepo ta dan povabljeni k sveti maši.

V sredo bo ob 17.30 srečanje z imenom: Zlata jesen. Tokrat bodo na srečanju nekateri naše župljani, ki so že starejši ob 90 let ali blizu 90 let. Iz svojega dolgega življenja, prepletenega  z raznimi veselimi in bridkimi izkušnjami, nam bodo spregovorili o pred vojnem in med vojnem času, zlasti v Zadobrovi. To bodo zanimiva pričevanja naših starejših župljanov. Zlasti za mlajše bodo te pripovedi lahko nekaj povsem novega in presenetljivega. Prav vse, od mladincev do najstarejših lepo vabimo na to srečanje. Ob izhodu boste lahko po eden iz družine dobili o tem srečanju pisno obvestilo.

V sredo bo ob 20h srečanje za katehumene.

V sredo bo ob 20h srečanje za tretje zakonsko občestvo.

V petek bo ob 20h v Polju spoved za mlade iz župnije Polje in Zadobrova. Vse mlade, ki so že končali osnovno šolo vabimo, da bi se v petek ob 20h zbrali v Polju in pristopili k sveti spovedi in stanje v duši uredili za lepo obhajanje velike noči. Starši spomnite in spodbudite mlade,da ne bodo pozabili na to priložnost.

V soboto bomo liturgično obhajali praznik Gospodovega oznanjenja. Ker je 25. marec letos v velikem tednu, se v bogoslužju prenese obhajanje tega praznika na soboto, 23. marca.
Ta dan bo ena sveta maša in sicer ob 19h. K maši ta dan vabimo zlasti vse matere, očete in otroke, ker bomo obhajali tudi materinski dan. Otroci se bodo materam zahvalili za izkazovano ljubezen, skrbi in dobroto. Starši pa izkažite otrokom pozornost  s tem,da boste prišli k maši in programu ob materinskem dnevu. Na vabilu, ki ga boste po eden iz družine dobili ob izhodu za srečanje Zlate jeseni, je tudi vabilo materam in očetom, da bi prišli v soboto k maši in prisluhnili tudi zahvali otrok materam.

Prihodnja nedelja bo cvetna. Ob 9h bo zunaj pred cerkvijo blagoslov butaric, oljčnih vejic in drugega zelenja, nato pa v cerkvi sveta maša, pri kateri bomo že poslušali poročilo o Jezusovem trpljenju in smrti.

Na cvetno nedelo bodo mladi zvečer ob 17h !!! zunaj na dvorišču ob kozolcu v živo uprizorili križev pot. Prav vse vabimo, da bi prišli k tej posebej doživeti pobožnosti. Posebno  vabimo vse starše in otroke. Ob tem nazornem, v živo ponazorjenim križevim potom, si bomo laže predstavljali, kako je bil Jezus mučen in bo to dober uvod v veliki teden.

Danes bo 18h pobožnost križevega pota. Kdor potrebuje za branje očala, naj jih prinese s seboj. Vse otroke in starše, ki morda doslej niso prihajali v letošnjem postu h križevemu potu, vabimo, da pridejo danes ob 18h .

Danes zvečer ob 20h bo za mlade iz naše dekanije zunaj na prostem pri cerkvi svetega Urha v župniji Sostro, pobožnost križevega pota. Vse mlade vabimo, da bi se udeležili te pobožnosti. Če je potrebno starši mladim omogočite udeležbo s prevozom.

V preddverju je na voljo nekaj oljčnih vejic in malih butaric. Če morete bi za oljčno vejico  prispevali vsaj 70 centov.

Družine, ki želite, da vam letos na veliko soboto mladi prinesejo na dom blagoslovljen ogenj, se vpišite v brošuro, ki je na mizici pred vhodom v cerkev. Vpišite se vsi, tudi družine, ki so vam prejšnja leta že prinesli blagoslovljen ogenj na dom.

Oznanila so redno napisana tudi na naši spletni strani.