TOKRAT SO SE ZAZRLI V PRETEKLOST

Na marčnem srečanju skupine »Zlata jesen«, ki je bilo v sredo, 20. 3. 2013, so tokrat posvetili posebno pozornost dogodkom, ki so se odvijali v naših krajih pred 2. svetovno vojno, med njo in po njej.

Največ sta o tem vedela povedati vabljena gosta ga. Silva Tavčar (92 let) in g. Ivan Kos (83 let), oglašali pa so se tudi drugi starejši, ki so bili prisotni. Ob nekaj zanimivih fotografijah se je razvil živahen pogovor o tem, kako so živeli naše ljudje v prejšnjih časih, s čim so se ukvarjali, kako živahna je bila cerkvena in društvena dejavnost (dogajanja v župniji, gasilci, kulturno-prosvetna dejavnost, razna praznovanja ipd.).
Ni se dalo izogniti tudi prelomnim družbeno-političnim dogodkom v letih 1941 in 1945, življenju med okupacijo, viharnemu povojnemu času in še in še.

V dobri uri se seveda ni dalo vsega povedati, zato velja prisluhniti predlogu, da bi se k naši lokalni zgodovini še kdaj povrnili. Med poslušalce bi bilo takrat nujno privabiti več mladih ljudi, ki so jim že malce odmaknjeni dogodki iz naše polpretekle zgodovine preslabo poznani.

Š.T.