6. POSTNA - CVETNA NEDELJA

Nedelja, 31.3.2013 - VELIKA NOČ
6.00:  !!!   +Joži LEVIČNIK
9.00: za žive in pokojne župljane

V novi številki Družine je s številnimi fotografijami in besedili predstavljen novi papež Frančišek. Hkrati je to velikonočna številka. Izšla je nova številka Ognjišča. Na razpolago je tudi nova številka revije Prijatelj.

V ponedeljek bo ob 19.45 spovedovanje pred veliko nočjo. Na voljo bodo spovedniki od drugod. Opozorite tudi druge, da bo jutri v ponedeljek od 19.45 naprej spovedovanje.

V torek vabimo dopoldne ob 9h može in žene, da bi počistili cerkev in okolico cerkve. Kdor ne more priti dopoldne, naj pride za čiščenje okolice cerkve popoldne ob 16h. S seboj bi prinesli potrebne pripomočke.

V sredo bo po sveti maši srečanje članov tajništva župnijskega pastoralnega sveta.

Višek postnega časa, ki se prelije v veliko noč, so veliki četrtek, veliki petek in velika sobota. Vse tri večere bo bogoslužje ob 19h !!
Na veliki četrtek bomo podoživeli zadnjo večerjo, postavitev svete maše in mašniškega posvečenja, Jezusov krvavi pot, Judovo izdajstvo in ugrabitev Učenika. Po sveti maši, bomo molili pri ječi.

Ne veliki petek bodo naše misli pri Jezusu, ki so ga sodili, bičali,in okronali s trnjem.  Spremljali ga bomo na križevem potu, pri križanju in pokopu. Po bogoslužju velikega petka, ki ima tri dele: bogoslužje Božje besede, čaščenje križa in obhajilo, bomo molili ob Jezusu v božjem grobu.

Na veliko soboto je Jezus mrtev ležal v grobu. Ta dan je za vsakega kristjana najvažnejše opravilo, da pride in moli pri božjem grobu in se udeleži večernega bogoslužja velike sobote.
Ob 6.45 bo blagoslov vode, da si jo odnesete domov.
Ob 7h zjutraj bo blagoslov ognja. Če želite, da vam mladi prinesejo blagoslovljeni ogenj na dom, se vpišete v posebno brošuro na mizici pred vhodom v cerkev. Vpišete se vsi, ki želite, da vam prinesejo blagoslovljeni ogenj, tudi tisti, ki ste se vpisali že prejšnja leta.

Jezusa bomo častili v božjem grobu od 10.30 do 17.30. Vsak naj bi prišel k čaščenju vsaj eno uro med tem časom. V letu vere se še posebej potrudimo.

Blagoslov velikonočnih jedil bo v župnijski cerkvi ob 11h, 15h in 17h. Ob 16h bo blagoslov jedil v Sneberjah.
Pred blagoslovi jedil in po blagoslovu jedil se radi zadržite v molitvi pri božjem grobu.

Bogoslužje velike sobote bo ob 19h. Najprej je slavje luči; deloma pred cerkvijo, deloma v cerkvi. Sledi branje božje besede in krstno bogoslužje, nato pa slovesna sveta maša.

Na veliko noč, na naš največji krščanski praznik bo ob 6h zjutraj slovesno vstajenjsko  bogoslužje, zato se vsi zberemo v cerkvi, temu pa sledita velikonočna procesija in sveta maša. Bodite pozorni, da bo začetek bogoslužja na veliko noč ob 6h zjutraj. Druga sveta maša bo na veliko noč ob 9h.

V noči od velike sobote na veliko noč, premaknemo ure na poletni čas.

V tednu, ki je pred nami bo verouk samo v torek. Za vse otroke je v velikem tednu praktičen verouk v tem, da vsi pridejo na veliki četrtek, veliki petek in na veliko soboto ob 19h k obredom velikonočnega tridnevja. Starši dajte otrokom lep zgled in skupaj z njimi pridite vse tri večere k bogoslužju, na veliko noč pa ob 6h zjutraj  k procesiji in sveti maši. Če bi šli otroci na izlet, na smučanje ali podobno, bi z lahkoto vstali zgodaj zjutraj. Starši in otroci se potrudite in tudi iz hvaležnosti do Jezusa za odrešenje, pridite k procesiji ob 6h zjutraj.

Vaši darovi, ki jih boste dali v nabiralnik ob božjem grobu, bodo v celoti namenjeni za vzdrževanje cerkva v Sveti deželi.

Ministranti se na veliki četrtek, na veliki petek in na veliko soboto vsak večer zberejo ob 17.30 za potrebno vajo.

Bog povrni vsem za nedeljsko darovanje. Pri obeh mašah ste darovali 922 evrov. Bog naj vsem povrne.

Danes popoldne ob 17h bo pobožnost križevega pota. Križev pot bodo  danes mladi ponazorili v živo. To bo posebno doživetje, ko ne bomo gledali sliko, ampak spremljali žive osebe, ki bodo  ponazorile vsako postajo. Zaradi vremenskih razmer bo križev pot v živo v cerkvi.  Danes še posebej vabimo h križevemu potu vse otroke, starše, kakor tudi vse odrasle. Povabite tudi svoje znance, saj bo to konkretna snov za premišljevanje v velikem tednu.

Bodite pozorni, da bo križev pot ob 17h  ponazorjen v živo, in sicer v cerkvi.