VELIKA NOČ

9.00: za žive  in pokojne župljane

Ponedeljek, 1.4.2013 - VELIKONOČNI PONEDELJEK
7.00: ++iz družine GRDEN
9.00: +Marija MATELIČ, 5. obl.

Torek, 2.4.2013 - Frančišek Paolski, redovnik
19.00: +Terezija in Ludvik  MEDVED

Sreda, 3.4.2013 - Rihard, škof
19.00:+Marija MANCE, 30. dan

Četrtek, 4.4.2013 - Izidor Seviljski, škof
19.00:  NI MAŠE

Petek, 5.4.2013 - PRVI PETEK
19.00: v zahvalo

Sobota, 6.4.2013 - PRVA SOBOTA
19.00: +Marija ČERNOŠA

Nedelja, 7.4.2013 - BELA NEDELJA - Nedelja Božjega usmiljenja
7.00:  za žive in pokojne župljane
9.00:  +Jožefa DEŽMAN; obletna

Danes, na veliko noč, bo ob 15h v cerkvi svetega Jožefa v Ljubljani, zaobljubljena protipotresna pobožnost. Vsi kristjani iz Ljubljane in okolice, smo lepo povabljeni k tej pobožnosti.

Jutri na velikonočni ponedeljek bosta sveti maši po nedeljskem razporedu: prva ob 7h in druga ob 9h. To je drugi velikonočni praznik, zato ste vsi lepo povabljeni k sveti maši.

Otroci v tem tednu nimajo verouka, zato pa so povabljeni v ponedeljek in tudi na prvi petek k sveti maši.

V torek bo ob 20h srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

V četrtek ne bo svete maše.

Petek bo prvi v mesecu, posvečen Srcu Jezusovemu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo od bolnikov in starejših želel na prve petke prejemati sveto obhajilo na domu, če ne more priti v cerkev.
Priložnost za spoved je pol ure pred vsako sveto mašo. Na prvi petek se potrudimo za zadoščevanje Srcu Jezusovemu in udeležbo pri sveti maši.

V petek bo ob 20h srečanje za drugo zakonsko občestvo.

Sobota bo prva v mesecu. Pripravljamo se na obnovitev posvetitve Mariji s pobožnostjo petih prvih sobot. Če kdo še ni začel s to obliko priprave, lahko začne obhajanje  petih prvih soboto v soboto. Prvo soboto obhajamo tako, da prejmemo zakrament svete spovedi, da pobožno prejmemo sveto obhajilo, molimo en del rožnega venca in vsaj 15 minut premišljujemo o eni ali več skrivnostih rožnega venca. Rožni venec lahko molite doma ali pa pridete v soboto v cerkev ob 18.30 k skupni molitvi rožnega venca. Kdor bo želel, bo po maši počakal v cerkvi, ko bo skupno premišljevanje 15 minut o skrivnosti rožnega venca.

Prihodnja nedelja bo bela nedelja in hkrati nedelja Božjega usmiljenja. Zadaj na mizici so posebne zgibanke za devetdnevnico v čast Božjemu usmiljenju. Kdor ne opravlja devetdnevnice, bi se potrudil vsaj za tridnevnico. V zgibanki so napisane molitve in je v njej napisan tudi rožni venec Božjega usmiljenja.

Po obhajanju velikonočnega tridnevja in same velike noči, prav gotovo zaslužijo veliko pohvalo in zahvalo naši pevci, zlasti še zborovodje in organistinje. Mi smo slišali le petje in igranje na orgle pri bogoslužju. Za tem pa je veliko vaj, veliko truda in veliko vloženega časa, večkrat so bile vaje pozno v noč. Naj Bog vsakemu povrne to pripravljenost za sodelovanje pri bogoslužju in ves vloženi napor v vaje, petje in igranje na instrumente.
Zahvala tudi vsem drugim sodelavcem: ministrantom, bogoslužnim bralcem, zvonarjem, izrednim delivcem obhajila, raznašalcem blagoslovljenega ognja, vsem ki ste počistili cerkev in vsakemu, ki je kakor koli pripomogel k lepemu obhajanju praznikov. Pohvala tudi vsem, ki ste se udeleževali bogoslužja v velikonočnem tridnevju in ste prišli k sveti maši danes na veliko noč..

Ob pohvali in zahvali pa tudi veselo velikonočno voščilo z željo, da bi Kristus, ki je preko trpljenja prešel v mogočno slavo vstajenja, naklonil vsakemu moč za velikodušno prenašanje težav, ki jih prinaša zemeljsko življenje, po izteku tega življenja, pa dar vstajenja in življenje z vstalim Zveličarjem.

Prejeli smo pobudo in prošnjo, da bi zbirali podpise, da bi Evropska unija prenehala financirati dejavnosti, ki vodijo v uničenje človeških zarodkov, zlasti na področju raziskav, razvojne pomoči in javnega zdravja. Gre za to, da bi se varovalo dostojanstvo vsakega člana človeške družine, ne glede kako mlad je. V Evropi je potrebno za to pobudo zbrati milijon podpisov, v Sloveniji jih je potrebno zbrati 6000.
Kdor je pripravljen podpisati to pobudo jo bo lahko podpisal od jutri naprej, po vsaki sveti maši. Lahko peticijo podpišete v elektronski različici ali vnesete podatke na poseben obrazec, ki ga dobite  na mizici pred vhodom v cerkev. Napisana mora biti tudi številka osebnega dokumenta. Na mizici pred vhodom v cerkev so tudi pisna obvestila in obrazci v katere se vnesejo osebni podatki in podpis. Na en list se lahko vpišejo največ podatki za tri osebe. Izpolnjene obrazce lahko oddaste v župnišču.