BELA NEDELJA - NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

Nedelja, 14.4.2013 - 3. VELIKONOČNA
7.00:  za žive in pokojne župljane
9.00:  +Mimi, obletna in +Vinko LOŽAR

Naročniki in nenaročniki imate na voljo novo številko Družine. V njej radi preberite  na drugi strani članek z naslovom: Želeli smo več, ki govori o družinski katehezi.
Pri verskem tisku lahko dobite novo številko Tomaževega lista za mesec april. Tu so napisana obvestila, kaj se bo dogajalo v župniji v mesecu aprilu.

V tem tednu je zopet redno verouk.

Vsak ponedeljek po sveti maši molimo pred Najsvetejšim in posebej prosimo za dar vere mladih, za vero družinskih članov in vero vseh vernikov.

V ponedeljek, bo bo 19.45 srečanje za člane Župnijske karitas.

V torek bo ob 19.45 v veroučni sobi filmski večer. Ogledali si bomo zelo pomenljiv in naravnost pretresljiv film o dekletu, ki je preživela umetni splav in kako potem išče svojo biološko mater. Naslov filma je Oktobrski otrok. Več si lahko preberete v Tomaževem listu. Prav vse, razen otrok - osnovnošolcev, vabimo na ogled filma. Tega filma ne morete videti v kinodvoranah, zato radi izkoristite priložnost v torek.

V petek bomo pri sveti maši ob 19h sprejeli relikvije, torej delček telesa mučenca - blaženega Alojzija Grozdeta. Tako ne bo blaženi Grozde med nami samo poveličan, ampak tudi deloma telesno.
Ob Grozdetovih relikvijah bomo molili še v soboto. Ob 17h vabimo k molitvi vse mlade, ki so že končali osnovno šolo in vse veroučence iz osnovne šole. Grozde je umrl mučeniške smrti zaradi trdne vere, ko je bil star 20 let, zato je zavetnik mladine.
Ob 18h vabimo k molitvi ob Grozdetovih relikvijah vse ostale: starše, zakonce, druge odrasle in starejše. Mladi bi prosili za dar močne vere zase in druge mlade, starši bi prosili za dar vere svojih otrok, stari starši za vero vnukov, tete in strici za vero svojih nečakov, botri za svoje krščence in birmance, skratka, vsi prosimo za dar vere zlasti za mlade pa tudi za svojo vero, da bi bila trdna ter prežeta z ljubeznijo do Boga in ljudi.
Ob 19h bo v soboto sveta maša, po maši pa bo možno moliti ob relikvijah še v tišini.
Danes boste  ob izhodu lahko dobili po eden iz družine zgibanko na kateri so natisnjene molitve v čast blaženemu Grozdetu in je napisan kratek življenjepis, več si lahko preberete tudi na naših spletnih straneh.
Prav vse res lepo vabimo v petek zvečer k sveti maši, ko bo sprejem relikvij, v soboto pa vabimo ob 17h mlade, ki so že končali osnovno šolo  in veroučence iz vseh razredov, da bi se priporočili blaženemu Alojziju Grozdetu. Ob 18h vabimo k molitvi vse odrasle, ob 19h pa mlade vabimo, da ponovno pridejo v cerkev k sveti maši. Odrasle vabimo, da po končani molitvi ostanejo še pri maši. Po maši bo še molitev ob relikvijah v tišini.
Tudi o tem si preberite v Tomaževem listu.

V petek bo srečanje za mlade v Polju. Ob 19h vabimo mlade, da pridejo k sveti maši v Zadobrovo, ko bo sprejem relikvij, po maši pa bi odšli v Polje. Tam si bodo mladi iz Polja in Zadobrove ogledali film Oktobrski otrok.

Nekdanji ljubljanski škof dr. Gregorij Rožman je pokopan v Ameriki v Lemontu, ki med Slovenci velja kot slovenske Brezje. Njegove posmrtne ostanke so izkopali in se bodo od njih poslovili v nedeljo, 7. aprila 2013. Mašo ob slovesu bodo darovali trije škofje in več slovenskih  in ameriških duhovnikov. Med njimi bo tudi ljubljanski pomožni škof Tone Jamnik. Med tednom bodo škofove posmrtne ostanke prepeljali v Slovenijo. V soboto, 13. aprila, pa bo v ljubljanski stolnici zanj sveta maša in nato pokop v stranski kapeli ljubljanske stolnice. Dopoldne ob 9h bo zanj  sveta maša, potem pa se bo od 10h naprej pa do 15h možno od njega posloviti in ga pokropiti v stolnici.

V nedeljo bodo pri sveti maši ob 9h naši prvoobhajanci prejeli vabila v obliki voščilnic, da bodo s temi vabili povabili na dan prvega obhajila k maši svoje sorodnike, prijatelje, sošolce, sosede in znance.

V nedeljo, 14. aprila bomo začeli teden molitve za duhovne poklice.

V tem tednu radi več molimo za mladino.