Vnesite vaš naslov

Gost zadnjega srečanja skupine »Zlata jesen«, 17. aprila,  je bil Tone Kunstelj, dr.med.,  predvsem v krščanskih krogih znana javna osebnost, sicer pa zdravnik-pediater, navdušen pevec, velik ljubitelj planin, skrben družinski oče, stalni diakon in še kaj pozitivnega bi se našlo v njegovem vsestransko bogatem življenju.

Vzporedno s svojim osnovnim poklicem je kot predavatelj na tečajih priprave na zakon in na ljudskih misijonih vnet zagovornik krščanskih vrednot v družini, zlasti tistih, ki so povezane s spočetjem in vzgojo otrok ter dogajanji v družini. Na podlagi teh predavanj je napisal tudi nekaj knjižic, ki so izšle v zbirki "Knjižice" pri založbi Salve.

Kot pravi gorenjski grči (njegov oče je doma iz Gorij) mu je bila nagnjenost do hribov položena že v zibelko, kar celo življenje s pridom izkorišča za duhovno in telesno rekreacijo. Ljubezen do petja mu dodatno polni dušo in srce, zato poje v različnih zborih že skoraj 50 let, že vse od ustanovitve pa v mešanem pevskem zboru Anton Foerster.

Je bil tudi član in predsednik Odbora za družino in s tem tudi član Škofijskega pastoralnega sveta.

Leta 2010 je bil posvečen v stalnega diakona katoliške cerkve, kar njegovo bogato duhovno življenje dodatno plemeniti, služi pa v domači župniji na Viču in drugod, kjer pomaga pri bogoslužnem delu. To je dokazal tudi med kratkim bivanjem pri nas, ko je po srečanju »zlate jeseni« aktivno sodeloval pri večerni sv. maši.

Š.T.